Mężczyzna chciał nagrać burzę. Wyszedł na dwór, a na nagraniu zapisał się najbardziej przerażający moment w życiu

Mężczyzna chciał nagrać burzę. Wyszedł na dwór, a na nagraniu zapisał się najbardziej przerażający moment w życiu Źródło: .

Mężczyzna miał ambitny plan, aby uwiecznić na zdjęciu burzę, która przeszła tuż nad jego domem. To, co zobaczył na tarasie, przeszło jednak wszelkie jego oczekiwania. Nie wiedział, że w ten sposób otrze się o śmierć.

Mężczyzna wyszedł na taras, aby uwiecznić przechodzącą nad jego domem burzę. Takie zdjęcie to marzenie każdego fotografa. Aby uchwycić błyskawicę, trzeba umieć odpowiednio przygotować aparat oraz przygotować się na oczekiwanie - w końcu błyskawice nie uderzają na zawołanie. Jednak tym razem, to, co stało się chwilę później, przeszło jego najśmielsze wyobrażenia.

Mężczyzna cudem uniknął śmierci od pioruna

Mówi się, że piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce. O prawdziwości tego stwierdzenia mógł się przekonać 38-letni Daniel Modøl, który przeżył na tarasie swojego domu "bliskie spotkanie trzeciego stopnia" z burzą. 

Pogoda tamtego dnia była faktycznie niebywała. Wiał bardzo silny wiatr, niebo było przysłonięte stalowoszarymi chmurami, z nieba lał się zimny deszcz. Co ważniejsze, widać było też błyskawice. Zapalony fotograf postanowił wyjść na dwór i uwiecznić potęgę natury. Stojąc w pobliżu zabudowań, był bezpieczny - dziś każdy budynek wyposażony jest w uziemiający piorunochron.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy wyszedł na taras, o włos uniknął na śmierci

Fotograf wyszedł na taras i wycelował obiektyw w zachmurzone niebo. Najpierw zaczął nagrywać film, na którym doskonale słychać zawodzenie wiatru, szum deszczu i coraz to bliższe odgłosy błyskawic. Nic jednak nie zapowiadało, że burza nadciągnie tak szybko.

Na filmie widać, jak cały ekran drży i rozlega się ogłuszający huk. Kamera na chwilę traci ostrość, po czym mężczyzna kieruje ją w stronę, z której dobiegł niepokojący dźwięk. Sam nie może uwierzyć własnym oczom. Na jego tarasie, tam gdzie uderzyła błyskawica, widnieje bowiem potężny krater. Oczywiście ze względu na prędkość, z jaką podróżuje światło, samego błysku nie udało się uchwycić na filmie, ale żeby zrozumieć ogrom niebezpieczeństwa, w jakim znalazł się mężczyzna, wystarczy spojrzeć na osmalone deski tarasu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany polski aktor miał wylew. Przez długi czas nie mógł mówić. Fani byli zrozpaczeni
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Po zdarzeniu mężczyzna postanowił schronić się w domu, gdzie przez jakiś czas drażnił go zapach spalenizny. Gdy rozejrzał się po mieszkaniu, odkrył, że piorun nie tylko o mało co go nie zabił, ale przepalił też jego router i wentylator.

Najlepsze newsy dnia:

  1. POTĘŻNY błąd komisji. Jest ryzyko unieważnienia wyborów
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
  3. W dniu wyborów Jackowski miał wyjątkowo przerażającą wizję. Widział, jak Kaczyński zanika, dokładnie opisał, co się z nim stanie
  4. Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne
  5. Słynna wróżka postawiła karty na przyszłość Polski po wyborach. Jej przepowiednie budzą niepokój, już niedługo ma wybuchnąć ogromny skandal

źródło: webniusy

Następny artykuł