Kolejna kraksa z udziałem hulajnogi elektrycznej. Mężczyzna uderzył w tramwaj

Kolejna kraksa z udziałem hulajnogi elektrycznej. Mężczyzna uderzył w tramwaj Źródło: Wikimedia Commons/Cybularny

Mężczyzna prowadzący hulajnogę elektryczną miał wypadek. Zderzył się z tramwajem, a to nie jest już pierwszy wypadek z udziałem coraz to popularniejszego środka transportu.

Mężczyzna prowadzący hulajnogę mógł być winny kolizji, do której doszło około godziny 20:00 w samym centrum Wrocławia. Kraksa miała miejsce niedaleko ulic Powstańców Śląskich i Zaolziańskiej. 

Policja podejrzewa, że to mężczyzna był winny kolizji

Wiadomo, że 30-latek prowadzący hulajnogę elektryczną był obcokrajowcem. Podejrzewa się, że w trakcie prowadzenia pojazdu mógł być pod wpływem alkoholu, jednak nie jest to informacja potwierdzona. Jak podała policja - choć mężczyzna odniósł w wyniku kolizji obrażenia, to nie jest w ciężkim stanie i nic nie zagraża jego życiu.

W kwestii rzekomego upojenia alkoholowego, informacje o nim podała "Gazeta Wrocławska" opierając się na relacjach świadków. Wrocławianie, którzy byli obecni przy wypadku i udzielali pomocy poszkodowanemu, twierdzili, że było czuć od niego odór alkoholu. Policja wciąż nie potwierdziła tych doniesień.

Hulajnoga elektryczna to coraz popularniejszy środek transportu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Hulajnoga elektryczna staje się coraz to częstszym widokiem na ulicach polskich miast. Pojazdy uruchamiane i wypożyczane na minuty za pomocą aplikacji, dzięki swojej mobilności i zwrotności, stają się coraz popularniejszym środkiem transportu - w szczególności w zatłoczonych metropoliach. Ponadto nie wymagają tyle sił do przemieszczania się, co rowery Veturilo. Powoduje to jednak także nowe problemy w przestrzeni miejskiej - liczne wypadki z prowadzącymi elektryczne hulajnogi i nieuwaga prowadzących, wprowadza prawdziwy chaos w mieście.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok
2. Ksiądz nie wiedział, co ma zrobić. Panna młoda przez niego odwołała ślub w ostatnim momencie

Tematem w końcu zainteresowali się rządzący. Zapowiadają, że ma być wprowadzone ograniczenie prędkości dla tego typu pojazdów. Wynosić ma ono do 25 km/h, co ma zapewnić fabryczny ogranicznik. Ponadto będą mogły poruszać się po chodnikach tylko wtedy, kiedy nie będzie obok drogi rowerowej. Osoby w wieku 10-18 lat, będą mogły korzystać z nich, tylko jeśli posiadają kartę rowerową.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tylko teraz! Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV w niziutkiej cenie  
  2. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  3. Michał Szpak spotkał się z poważnymi wyzwiskami. Jego riposta jest mistrzowska
  4. Ksiądz nie wiedział, co ma zrobić. Panna młoda przez niego odwołała ślub w ostatnim momencie
  5. Mężczyzna wyszedł do klubu nocnego i słuch po nim zaginął. 22 lata później wydarzył się niespotykany zbieg okoliczności

Źródło: Polsat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News