Morderca Kristiny z Gorzowa nie żyje. Próbował uciec policji

Morderca Kristiny z Gorzowa nie żyje. Próbował uciec policji Źródło: .

Mężczyzna, który wczoraj na ulicy Owczej w Gorzowie Wielkopolskim strzelił Kristinie w głowę, nie żyje. Kobieta zginęła na miejscu, a on kilka godzin później. Policjanci byli przekonani, że obława oraz pościg skończą się kompletnie inaczej.

Mężczyzna, który wczoraj wczesnym popołudniem wbiegł z naładowanym pistoletem do zwykłej pralni, nie żyje. Znane są już oficjalnie szczegóły dotyczące pościgu za zabójcą, a także poznano jego motywy. Znajdował się w desperacji - wszystko z jednego powodu.

Mężczyzna wszedł do pralni i strzelił w głowę swojej byłej dziewczynie

11 września o godzinie 13:00 przy ulicy Owczej w Gorzowie Wielkopolskim rozegrał się dramat. Nieznany wtedy z personaliów mężczyzna pewnym krokiem wszedł z naładowanym pistoletem do miejscowej pralni. Doskonale znał rozkład budynku oraz wszystkich pomieszczeń. Miał jasny cel: zabić tylko jedną osobę - kierował się dokładnie w stronę Ukrainki Kristiny V., która pracowała w lokalu.

Wycelował jej w głowę, strzelił i wyszedł. Kristina zmarła na miejscu. Pracownicy byli w szoku i szybko wezwali pogotowie oraz policję. Zabójca był znany pracownikom, ponieważ często bywał w ich pralni - powodem była jego miłość do 26-letniej Kristiny. Jej równolatek, Paweł R., był bezwzględny. Nie mógł znieść tego, że kobieta rozstała się z nim i potem związała z innym mężczyzną. Próbował ją nakłonić do powrotu, lecz nie chciała dzielić z nim życia. Postanowił więc zakończyć jej żywot, skoro nie mógł jej mieć.

Szukanie śladów, pościg i obława - policja goniła zabójcę aż do Berlina

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy zabójca zastrzelił Kristinę i wyszedł z pralni w nieznanym kierunku, na nogi została postawiona zarówno polska, jak i niemiecka policja. Było bardziej niż pewne, że Paweł R. będzie próbował uciec za zachodnią granicę. 26-latek zmieniał samochody, by zmylić mundurowych, jednak nie udało mu się ich zgubić. Na drogach ustawiano blokady, a na autostradzie dodatkowe patrole i posterunki. Po kilku godzinach pościgu niemieccy policjanci chcieli pochwycić Pawła R., lecz ten zaczął do nich celować.

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie

- Z przekazanych nam nieoficjalnie informacji wynika, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli na drodze i kiedy wysiadał z auta, sięgnął po broń. Wówczas jeden z niemieckich funkcjonariuszy strzelił do niego. W wyniku postrzału 26-latek zmarł. Na razie nie znamy dokładnych okoliczności tego zdarzenia - potwierdził rzecznik lubuskiej policji, Marcin Maludy.

Sprawą zajmie się prokuratura. Osoby, które były świadkami zdarzenia, oraz osoby bliskie Kristinie zostały otoczone opieką psychologiczną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Mąż nagrał swoją żonę ukrytą kamerą. Był w szoku, gdy zobaczył, co robi z ich dzieckiem
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

Źródło: Fakt

Następny artykuł