Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, znany muzyk zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem

Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, znany muzyk zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem Źródło: pixabay Arcaion

Mężczyzna zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem. Był znanym i niezwykle cenionym muzykiem i do samego końca walczono o to, aby infekcja nie skończyła się dla niego tak tragicznie.

Mężczyzna jest kolejną ofiarą niebezpiecznego wirusa. Po przekazaniu informacji o śmierci muzyka, środowisko artystyczne jest załamane.

Mężczyzna znajdował się w grupie ryzyka

Marcelo Perlata przebywał w Hiszpanii, a po wykryciu u niego zarażenia wirusem COVID-19 hospitalizowany był w jednym z madryckich szpitali. Artysta znajdował się w grupie o podwyższonym ryzyku ze względu na swój wiek: miał 59 lat i jego strata jest dla świata artystycznego dużym ciosem. Był założycielem oraz liderem jazzowej formacji Marcelo Peralta Quartet. Ponadto można go było także usłyszeć w ZAS! Trio. Karierę rozpoczął już w wieku zaledwie 18 lat i ilość zespołów, w których skład wchodził, jest imponująca.

W Hiszpanii podjęto radykalne kroki

Na Półwyspie Iberyjskim epidemia koronawirusa jest dość poważnym problemem. Władze Hiszpanii w środę podjęły decyzję o zamknięciu najpopularniejszych wśród turystów miejsc. Lokalni mieszkańcy natomiast muszą zrezygnować z wizyt w bibliotekach czy muzeach. W całej Hiszpanii osób z potwierdzonym zarażeniem jest 2150.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najbardziej newralgicznym miejscem wydaje się być stolica. Stołeczne szpitale pękają w szwach, a odsetek zgonów związanych z COVID-19 tylko w ciągu czterech godzin wzrósł z 47 do 54. Słynący z artystycznej bohemy Madryt jest częściowo sparaliżowany i dociera coraz więcej informacji o znanych twórcach, którzy także przeszli pozytywnie test na obecność wirusa. Zalicza się do nich także słynny portugalski piosenkarz oraz kompozytor, Tony Carreira. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokój w Senacie. Jedna osoba musiała się poddać testowi na koronawirusa

2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy

Monitorujmy sytuację

Pamiętajmy o konieczności dbania o higienę oraz unikajmy dużych skupisk ludzi. Ważne jest aby zwrócić uwagę na osoby, które w naszym otoczeniu mogą znajdować się w grupie ryzyka. Niekoniecznie my musimy zachorować, a jedynie przenieść wirusa do osoby, dla której infekcja może okazać się niezwykle niebezpieczna. Aktualną sytuację można monitorować na specjalnej mapie, która na bieżąco jest aktualizowana. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Polacy popełniają dokładnie te same błędy, co Włosi. Jeśli nie przestaną, może być bardzo źle
  4. Smutne wieści o Dawidzie Kubackim. Zapadła ostateczna decyzja
  5. Doda zabrała głos ws. zdrowia. Nie może uwierzyć, że doszło do wielkiego przeoczenia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News