Podano mu truciznę, po której umierał w męczarniach przez 13 minut. Dramatyczny przebieg egzekucji

Podano mu truciznę, po której umierał w męczarniach przez 13 minut. Dramatyczny przebieg egzekucji Źródło: unsplash.com/Žygimantas Dukauskas

Mężczyzna został skazany na karę śmierci przez podanie zastrzyku z silną trucizną. Egzekucja poszła jednak niezgodnie z planem i więzień konał w męczarniach aż 13 minut. Na wszystko patrzyła jego rodzina.

Mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych został skazany na karę śmierci po tym, jak przyznał się do zabicia 89-letniej Pearl Magouirk i jej 71-letniej córki. Kobiety zostały zasztyletowane. Morderca ukradł ofiarom karty kredytowe oaz samochód. Policja namierzyła go prawie 500 kilometrów dalej, w jednym z lokalnych barów. Proces zabójcy trwał 5 miesięcy, a egzekucja miała być dla niego szybka i bezbolesna. Stało się jednak zupełnie inaczej.

Morderca był gotowy na śmierć

W niektórych stanach USA wciąż obowiązuje kara śmierci. W zależności od miejsca, przybiera one różne formy, jednak najpopularniejszy jest zastrzyk z odpowiednią dawką pentobarbitalu. To psychotropowy środek nasenny i uspokajający, w Polsce uznany za narkotyk. Używany jest do usypiania zwierząt, a w dużym stężeniu zamienia się w truciznę dla ludzi. Mimo to ten sposób wykonywania egzekucji uważa się za najbardziej humanitarny, a do tego bezbolesny.

64-letni Billy Jack Crutsinger był pogodzony ze swoim losem. Przygotował się do tej chwili w celi śmierci, a gdy nadszedł dzień wykonania wyroku, był bardzo spokojny. Wygłosił trwające 4 minuty przemówienie, w którym podziękował rodzinie za przybycie oraz wyznał, że będzie mu brakować naleśników i czarno-białych programów telewizyjnych. Potem lekarz miał zrobić mu przygotowany wcześniej zastrzyk. Gdy wbił się igłą w ramię mężczyzny, wydarzenia przybrały dramatyczny przebieg.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Egzekucja poszła fatalnie. Mężczyzna konał w cierpieniach

Po wprowadzeniu trucizny do krwiobiegu, mężczyzna powinien szybko stracić przytomność, a później umrzeć bez bólu i cierpienia. Stało się jednak zupełnie inaczej. Po dokonaniu iniekcji, skazany zaczął się skarżyć na pieczenie w miejscu wkłucia. Zaraz potem zaczął charczeć i miał wyraźne problemy z oddychaniem, wyglądał jakby zaczął się dusić. Przez cały czas był przytomny. Dopiero po 13 minutach lekarz stwierdził zgon.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN
2. Mąż wymaga, by codziennie stroiła się jak na bal. Nigdy nie zapomni, jak upokorzył ją przy znajomych

Rodzina mordercy była obecna przy egzekucji i widziała, jak ich bliski umiera w okropnych męczarniach, nie mogąc nabrać oddechu, zachowując przy tym pełną świadomość tego, co właśnie się dzieje. Na jego twarzy malowało się niewyobrażalne  cierpienie. Można powiedzieć, że Crutsinger miał wyjątkowego pecha, bowiem jakiekolwiek komplikacje przy tego typu egzekucjach zdarzają się niesamowicie rzadko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Noworodek umierał w męczarniach przez dwa dni. Jego katem była 11-latka
  4. Piorunująca sepsa w Polsce! Polsat informuje o straszliwej śmierci
  5. Złe wieści o Muńku Staszczyku. Okropna choroba

Źródło: Super Express

Następny artykuł