Mężczyzna urodził syna. "Ciąża była k*rewsko okropna"

Mężczyzna urodził syna. "Ciąża była k*rewsko okropna" Źródło: Screen/ YouTube/ BBC Stories

Mężczyzna urodził dziecko i opowiada teraz o trudach ciąży. Jego zdaniem, gdyby więcej mężczyzn miało okazję rodzić, nie bagatelizowaliby oni tych ciężkich dziewięciu miesięcy, które muszą przechodzić kobiety.

Mężczyzna, który zaszedł w ciążę, to człowiek po operacji zmiany płci. Zawsze marzył o tym, by być rodzicem i rozważał urodzenie dziecka przed całym procesem, lecz uznał, że byłby to rodzaj oszustwa. Zadecydował, że zanim sprowadzi na świat potomka, sam musi ustalić, kim jest. Ostatecznie stwierdził, że jest mężczyzną - Freddym McConnellem.

Mężczyzna zostaje ojcem. Sam rodzi dziecko.

Freddy McConnell mieszka w Wielkiej Brytanii, ma 32 lata. Jego droga do ojcostwa zaczęła się w 2016 roku. Cała historia została sfilmowana w ramach filmu dokumentalnego pod tytułem "Seahorse: The Dad Who Gave Birth".

Gdy podejmował decyzję o zmianie płci, postanowił zachować macicę. Wszystko po to, by urodzić własne dziecko. Nie interesowały go inne rozwiązania czy wynajęcie surogatki. Chciał przejść te dziewięć miesięcy, nosić dziecko i samodzielnie je urodzić.

Rzeczywiście - udało mu się zajść w ciążę po drugiej próbie sztucznego zapłodnienia. Od tego momentu rozpoczął długą, trudną drogę, a stale towarzyszyła mu kamera. Jak sam potem przyznał - nie wiedział, co jest trudniejsze - sama ciąża, czy obecność ekipy filmowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Freddy o ciąży. "Była k*rewsko okropna"

Reżyserka filmu, Jeanie Finaly, przyznała w rozmowie z Guardianem, że "Seahorse" był najtrudniejszym filmem, jaki kiedykolwiek zrobiła. Stworzenie go kosztowało ją ogromne emocje. Kamery towarzyszyły bowiem Freddy'emu na każdym etapie tej nietypowej ciąży. Nikt nie wiedział, jak ta historia się skończy.

Sam Freddy, który przez ten czas był w zasadzie osobą między płciami, nie ma wątpliwości, że ciąża to bardzo trudne dziewięć miesięcy. Uważa, że nie mając świadomości tego stanu, nie można w pełni docenić poświęcenia kobiet.

- Ciąża była k*rewsko okropna. Gdyby wszyscy mężczyźni rodzili, byłaby traktowana poważniej - przyznaje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

Z kolei sam poród jest według Freddy'ego samą radością. 

- To najpełniejsze ludzie doświadczenie, oczywiście jeśli wszystko idzie dobrze - powiedział ojciec, który urodził własnego syna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: Dailymail

Następny artykuł