Uzbrojony w siekierę, chory psychicznie i z agresywnym psem. Trwają poszukiwania niebezpiecznego mężczyzny

Uzbrojony w siekierę, chory psychicznie i z agresywnym psem. Trwają poszukiwania niebezpiecznego mężczyzny Źródło: materiały policyjne

Chory psychicznie mężczyzna jest poszukiwany przez policję. Groził swoim najbliższym siekierom - kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szczuł ich psem i odgrażając się zbiegł do lasu.

Poszukiwany mężczyzna to 42-letni mieszkaniec Potoka Górnego (niedaleko Biłgoraju, Lubelskie), Janusz Deryło. W sobotę koło 5 nad ranem policjanci zostali wezwani do awanturującego się mieszkańca, który miał grozić rodzinie siekierą. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zostali przez niego zaatakowani. Uszkodzony został radiowóz (wybita szyba), a policjantów zaatakował groźny pies.

Mężczyzna zaatakował policjantów. Wystraszyły go dopiero strzały ostrzegawcze, prawdopodobnie jest chory psychicznie

Policja, będąc zaatakowana, użyła środków przymusu bezpośredniego, w tym broni palnej i paralizatora. To wystraszyło 42-latka, który na ten widok zbiegł do lasu w okolicy miejscowości Naklik. Był uzbrojony w siekierę oraz widły, a za nim pobiegł pies - przypominający owczarka niemieckiego.

W trakcie rozmowy z zaatakowaną rodziną policjanci dowiedzieli się, że Janusz Deryło był leczony psychiatrycznie. Według informacji podanych przez RMF FM chory w ostatnim czasie przestał brać leki. To właśnie medykamenty pozwalały mu na normalną egzystencję poza murami zakładu psychiatrycznego.

Policja ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie zbliżać się do poszukiwanego. Opublikowano jego rysopis

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policjanci podejrzewają, że sprawca może kierować się lasem w stronę Podkarpacia i to właśnie tam za jakiś czas może znaleźć się poszukiwany. Funkcjonariusze ostrzegają, aby pod żadnym pozorem się do niego nie zbliżać, gdyż jest uzbrojony i może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Opublikowano zdjęcie sprawcy oraz jego rysopis - w przypadku zobaczenia mężczyzny, policja prosi o jak najszybszy kontakt ze służbami.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Sprawca to mężczyzna w wieku około 42 lat, wzrostu 180 cm i wadze około 100 kg. Jest krępy, ma krótkie, siwiejące włosy. Twarz ma owalną, uszy przylegające. Ubrany jest w granatową koszulkę oraz jeansowe spodnie. Prawdopodobnie towarzyszy mu pies podobny do owczarka niemieckiego. Sam mężczyzna może mieć obrażenia lewej nogi.

Źródło: Materiały Policji

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News