Zszedł do własnej piwnicy i zaniemówił. Porażające odkrycie wstrząsnęło całą wsią, nie da się zapomnieć

Zszedł do własnej piwnicy i zaniemówił. Porażające odkrycie wstrząsnęło całą wsią, nie da się zapomnieć Źródło: Wikipedia Martijn Munneke CC BY 2.0

Mężczyzna nie spodziewał się, ze jego własna piwnica może kryć taką tajemnicę. To czego się dowiedział zupełnie zmieniło życie nie tylko jego, ale i całej wsi, w której mieszka. Sekrety skrywane na starych strychach i w zakurzonych piwnicach wydają się jedynie filmowymi scenariuszami, jednak ta historia dowodzi, że także zwykli ludzie mogą przeżyć niezwykłą przygodę.

Mężczyzna na pewno nie wiedział co kryje się pod jego podłogą, nie wiedział też jak bardzo jest to sensacyjne odkrycie. Niesamowita historia zdarzyła się naprawdę i wpłynęła na zmianę życia calej lokalnej społeczności.

Mężczyzna chciał przeprowadzić mały remont

Mężczyzna, który stał się bohaterem mieszkał w Turcji, w mieście Derinkuyu. Jego dom nie należał do najmłodszych, a on zamieszkiwał go od kilku lat, niezbyt interesując się jego przeszłością. Wszystko zmieniło się kiedy postanowił przeprowadzić mały remont w swojej piwnicy, był rok 1963 i właśnie wtedy odkrył ukrywany przez wiele lat sekret. Kiedy zburzył jedną ze ścian, ponieważ miał inny pomysł na zagospodarowanie tej przestrzeni, mężczyzna z przerażeniem odkrył, że przez wiele lat mieszkał w domu, którego zupełnie nie zna. Prace remontowe poskutkowały tym, że dowiedział się, że jego piwnica to tak naprawdę wejście do niezwykłego miejsca, o którym nikt nie wiedział.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Odkrycie, które zmieniło całą wieś

Niewinny remont we własnej piwnicy, sprawił, że mężczyzna odkrył tajemniczy pokój. Okazało się jednak, że nie jest to tylko jedne pomieszczenie, było to wejście do wielkiej podziemnej wioski, która rozpościerała się pod wsią, w której życie toczyło się na powierzchni. Moment, w którym zdał sobie sprawę co odkrył zmienił to jak obecnie wygląda ten region. Odkryto do tej pory jedynie 8 poziomów niezwykłego podziemnego miasta, które przez wiele, wiele lat pozostało ukryte przed wzrokiem wszystkich. Archeolodzy, którzy zajęli się tym miejscem stawiają tezę, iż te 8 poziomów to zaledwie ułamek tego co jeszcze zostaje do zbadania.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany gwiazdor disco-polo zabrany pilnie do szpitala, jest w ciężkim stanie. Potwierdzono u niego COVID-19

2. Była uwielbianą modelką i piosenkarką. Niestety, piękna 25-latka nie żyje

Niesamowite, podziemne życie

Niemożliwe, że tak trywialna sprawa jak remont, pozwoliła mężczyźnie dokonać tak niezwykłego odkrycia. W podziemnym miasteczku można znaleźć zarówno sypialnie, jak i pomieszczenia wykorzystywane jako kościół czy szkoła. Według szacunków miasto zamieszkiwało około 20 tys. ludzi i wyposażone było w specjalny system wentylacji, aby doprowadzać świeże powietrze. Badacze stwierdzili, że to nie jedyne takie miasto w tym regionie, oceniają, że może ich być nawet 50.

Źródło: Wikipedia / Martijn Munneke 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząśnięci lekarze przekazali nieznane dotąd informacje. Wirus może mieć nietypowy i gwałtowny przebieg
  2. Ujawniamy sekrety diety sportowców. Tego produktu trzeba unikać, jego skutki są porażające
  3. Wielu Polaków nie dowierza. Szumowski zdecydował, ile osób może być w kościele na Wielkanoc
  4. Tragedia, zmarło 600 osób. Uwierzyli w nieprawdziwe informacje, o produkcie, który uodparnia na koronawirusa
  5. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  6. Czekali ponad godzinę na zamówione jedzenie. Kelner osłupiał, widząc co napisali na rachunku

Źródło: GentSide

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News