256-letni mężczyzna przed śmiercią wyjawił swój największy sekret. Miał tyle żon i dzieci, że można złapać się za głowę

256-letni mężczyzna przed śmiercią wyjawił swój największy sekret. Miał tyle żon i dzieci, że można złapać się za głowę Źródło: Wikipedia / Li Ching Yuen

Mężczyzna twierdził, że urodził się w 1736 roku. Zostawił po sobie wielu potomków, był też wielokrotnie żonaty. Przed śmiercią wyjawił największy sekret swojego wyjątkowo długiego życia.

Mężczyzna podawał, że urodził się w 1736 roku. Jego wyjątkowa historia życia pełna jest tajemnic i niedomówień. Jak podają naukowcy, bardzo prawdopodobne jest, że mężczyzna przeżył aż 256 lat. Wielokrotnie pytany był o swój sposób na długowieczność zdecydował się wyjawić sekret dopiero przed śmiercią.

Mężczyzna prawdopodobnie zmarł w wieku 256 lat

Jak podał "New York Times" w artykule z 1930 roku, Wu Chung-chieh, profesor Chengdu University odkrył zapisy rządu chińskiego z 1827 roku, gratulujące Li Ching-Yuenowi z jego 150. urodzin. W dalszych przebadanych dokumentach były zapiski, w których pojawiły się gratulacje z okazji jego 200. urodzin, a w 1877 roku długość jego życia nie jest jasno określona. Jedna z teorii wskazuje na 197 lat, druga podaje, że przeżył aż 256 lat. Sam Li twierdził, że przyszedł na świat w 1736 roku. Pewna jest tylko data jego śmierci. Potwierdzono, że zmarł 6 maja 1933 roku.

Mężczyzna wyjawił sekret swojej długowieczności

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Li Ching-Yuen prowadził koczowniczy tryb życia i zajmował się zbieraniem ziół w górach. Jego dieta składała się m. in. z jagód Goji, żeń-szenia i wina ryżowego. Podobno w wieku 71-lat wstąpił do armii chińskiej, gdzie miał uczyć młodych żołnierzy sztuk walki. Pytany o jego sposób na długowieczność, wyjawił w końcu swój sekret.

 - Utrzymuj swoje serce w spokoju, odpoczywaj jak żółw, chodź jak gołąb i śpij jak pies - według mężczyzny stosowanie się do tych 4 zasad zapewni długie życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

W ciągu swojego życia wziął aż 23 śluby. Jest ojcem około 200 dzieci. Jego ostatnie słowa wskazują na to, że był wyjątkowo zadowolony ze swojego życia.

- Zrobiłem wszystko, co miałem do zrobienia na tym świecie - miał powiedzieć Li Ching Yuen w chwili śmierci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Strzelanina na planie Martyny Wojciechowskiej! Było o krok od tragedii WIDEO
  3. Co na to mama? Córka Kingi Rusin pokazała swoje zdjęcie z wanny, ale nie była w niej sama
  4. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych
  5. Jej 9-letnia córka brała kąpiel, nagle usłyszała rozdzierający krzyk. Nie żyła, kilka sekund później umarł też jej mąż

źródło: Webniusy

Następny artykuł