Tragedia, która mogła przydarzyć się każdemu. Upadł z kilkudziesięciu centymetrów i już nie wstał

Tragedia, która mogła przydarzyć się każdemu. Upadł z kilkudziesięciu centymetrów i już nie wstał Źródło: materiały prasowe

Mężczyzna nigdy by nie pomyślał, że w jednej chwili całe jego życie ulegnie dramatycznej zmianie. wszystko przez pozornie niegroźny upadek z wysokości zaledwie kilku centymetrów. Od tamtej pory już nie stanął na własnych nogach.

Mężczyzna z Wymysłówki koło Bełżyc na co dzień zajmował się wraz z żoną gospodarstwem rolnym. Był bardzo aktywny, cieszył się dobrym zdrowiem i nie mógł narzekać na swoje życie. Wystarczył jednak jeden niefortunny upadek, który sprawił, że pan Zdzisław jest dziś przykuty do łóżka, bez czucia w nogach. Aby jakkolwiek funkcjonować potrzebuje drogiej rehabilitacji.

Mężczyzna chciał zrobić wnukom niespodziankę. Wtedy miał wypadek

Jakiś czas temu pan Zdzisław i tróje jego wnucząt wypoczywali w górach. Mieli do swojej dyspozycji huśtawkę, która zachwyciła dzieci. Dziadek pomyślał, że mógłby wykonać bardzo podobną konstrukcję na swoim gospodarstwie. Po powrocie od razu zabrał się do roboty. 

Gdy konstrukcja była już gotowa, mężczyzna postanowił sprawdzić, czy siedzisko jest stabilne i usiadł na nim. Huśtawka była gotowa, ale senior stracił równowagę, spadł z miejsca. Upadek był wyjątkowo niefortunny, bo rolnik spał na głowę i plecy. Choć wysokość była niewielka, wystarczyła, by uszkodzić kręgosłup gospodarza. Od tamtej pory pan Zdzisław już nie stanął na własnych nogach - stał się przykutym do łóżka inwalidą. Ma paraliż całego ciała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Potrzebna pomoc dla pana Zdzisława. Wymaga kosztownej rehabilitacji

Rodzina pana Zdzisława jest zrozpaczona. Aktywny rolnik z dnia na dzień stracił panowanie nad całym swoim ciałem. To szok nie tylko dla nich, ale przede wszystkim dla samego poszkodowanego. Trwa walka nie tylko o zdrowie mężczyzny, ale także o jego życie.

- Poza brakiem władzy nad ciałem nie może nawet wypowiedzieć słowa i poprosić o pomoc, a co gorsze powiedzieć, że zaczyna się dusić czy dławić. Lekarze oswajali rodzinę ze śmiercią, a żona z dziećmi walczyła o każdą godzinę - powiedziała Karolina Mikulska.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat mamy Kasi podczas ślubu. Nagle rozległ się huk, pilna pierwsza pomoc w kościele

2. Już nie tylko Air Kuchciński. Kolejne afery marszałka wychodzą na jaw

Badania wykazały, że rdzeń kręgowy mężczyzny nie jest przerwany, a jedynie poważnie uszkodzony. Dzięki temu można mieć nadzieję, że rolnik wróci choć częściowo do dawnej sprawności, jednak aby tak się stało, mężczyzna musi przejść przez drogą rehabilitację, na którą nie stać bliskich pana Zdzisława. Nikt jednak nie traci woli walki - wszyscy liczą, że z pomocą internautów uda się uzbierać niezbędne środki. Link do zbiórki jest dostępny tutaj.

 

  1. Uwielbiana aktorka otarła się o śmierć. Jej zmagania z przerażająca choroba śledziła CAŁA Polska 
  2. Michał Szpak przeszedł samego siebie. Fani już nie spojrzą na niego tak samo
  3. Pozwoliła synkowi wybrać dowolne zwierzę ze schroniska. Jego wybór wzrusza do łez
  4. Tak wyglądała żona Sławomira w dniu swojego ślubu. Ten widok zwali was z nóg, jest nie do poznania
  5. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu