Są wyniki sekcji zwłok Brunona Kwietnia. Mężczyzna odsiadywał wyrok za przygotowanie zamachu na Sejm

Są wyniki sekcji zwłok Brunona Kwietnia. Mężczyzna odsiadywał wyrok za przygotowanie zamachu na Sejm Źródło: screen/TVN "Uwaga!"

Mężczyzna, który chciał wykonać zamach terrorystyczny na Sejm, umarł podczas pobytu w więzieniu. Znaleźli go strażnicy w jego celi. Właśnie ujawniono, co wykazała sekcja zwłok Brunona Kwietnia.

Mężczyzna, który od 2012 roku planował wysadzić w powietrze Sejm, został znaleziony martwy w swojej celi. Nie wiadomo było, co właściwie stało się zamachowcowi. Wszystko miała wyjaśnić sekcja zwłok. Tak też się stało, a wyniki badania zostały przekazane mediom.

Kwiecień planował zamach terrorystyczny na Sejm. Został złapany

W 2017 roku mogło dojść do okropnej tragedii. Wszystko przez działania Brunona Kwietnia, doktora chemii i pracownika naukowego, który przez 5 lat planował zamach na Sejm. Mężczyzna przez ten czas zgromadził wszystkie elementy niezbędne do skonstruowania potężnego ładunku wybuchowego. Przygotował aż 4 tony mieszanki na bazie saletry, którą chciał zdetonować, gdy rozpocznie się posiedzenie ze wszystkimi najważniejszymi osobami w kraju: premierem, prezydentem i wszystkich ministrów.

Próba przeprowadzenia zamachu terrorystycznego jednak się nie powiodła, a w kwietniu 2017 roku Brunon Kwiecień został skazany przez Sąd Apelacyjny w Krakowie na 9 lat więzienia. Mężczyzna został ukarany także za nakłanianie dwóch studentów do wykonania zamachu oraz nielegalne posiadanie broni i ładunków wybuchowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyniki sekcji zwłok Brunona Kwietnia. Wiadomo, na co zmarł mężczyzna

We wtorkowy ranek strażnicy więzienni dokonali makabrycznego odkrycia - w swojej celi leżał martwy Brunon Kwiecień. Natychmiast wezwano karetkę oraz przeprowadzono akcje reanimacyjną, jednak gdy nie przyniosła żadnych skutków lekarze stwierdzili zgon, a zwłoki zostały przekazane na sekcję. Wyniki badania zostały podane mediom.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat mamy Kasi podczas ślubu. Nagle rozległ się huk, pilna pierwsza pomoc w kościele
 2. Już nie tylko Air Kuchciński. Kolejne afery marszałka wychodzą na jaw

- Ze wstępnych ustaleń biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że przyczyną śmierci Brunona Kwietnia był chorobowy krwotok wewnątrzczaszkowy podpajęczynówkowy. Ustalono także, że brak jest jakichkolwiek zmian urazowych w obrębie powłok czaszki - powiedziała Justyna Pilarczyk, prokurator.

Oznacza to, że mężczyzna zmarł z powodu choroby i stanu zdrowia. Podejrzenia o popełnieniu samobójstwa, które niektórzy brali pod uwagę, zostały tym samym ostatecznie rozwiane. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka otarła się o śmierć. Jej zmagania z przerażająca choroba śledziła CAŁA Polska 
  2. Michał Szpak przeszedł samego siebie. Fani już nie spojrzą na niego tak samo
  3. Pozwoliła synkowi wybrać dowolne zwierzę ze schroniska. Jego wybór wzrusza do łez
  4. Tak wyglądała żona Sławomira w dniu swojego ślubu. Ten widok zwali was z nóg, jest nie do poznania
  5. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News