Starszy pan bardzo się zdenerwował, zaczął przepraszać, że blokuje kolejkę. Reakcja kasjerki była bezbłędna

Starszy pan bardzo się zdenerwował, zaczął przepraszać, że blokuje kolejkę. Reakcja kasjerki była bezbłędna Źródło: Love What Matters Facebook.com

Mężczyzna przeszedł do sklepu i zrobił niezbędne zakupy, lecz kiedy przyszło mu za nie zapłacić zdenerwował się i zaczął przepraszać. Starszy pan nie mógł przewidzieć sposobu, w jaki zareaguje kasjerka, widocznie niezbyt często się z takim zachowaniem spotykał. Cała sprawa została opisana w mediach społecznościowych.

Mężczyzna nie spodziewał się, że jedna z jego wizyt w lokalnym sklepie stanie się historią, która poruszy internet. Dzięki małym gestom oraz pełnym wyrozumiałości zachowaniom sprawiamy, że czyjś dzień może stać się lepszy. Ta historia z kolejki do kasy sklepowej jest tego najlepszym dowodem.

Starszy mężczyzna, stojąc przy kasie, zaczął wszystkich przepraszać

Mężczyzna należy do tego pokolenia, które niezbyt chętnie korzysta z nowinek technologicznych i zamiast zapłacić kartą, wyjął portfel, po czym wysypał z niego pieniądze. Zakupy nie były duże, lecz każdy emeryt czy senior wie, że przeważnie konieczne jest dokładne liczenie każdego wydanego grosza. Nie inaczej było i w tym przypadku, dlatego kiedy na sklepowej ladzie wylądowały monety, mężczyzna zaczął wyliczać należność. Widocznie nie szło mu to tak szybko, jak chciał i czuł się zakłopotany, że reszta osób czekających na swoja kolej zmuszona jest oglądać jego zmagania. Głośno zaczął przepraszać wszystkie osoby stojące za nim za to, że jest taki powolny i przez niego spędzą w sklepie więcej czasu niż zazwyczaj. Kasjerka, słysząc te słowa, nie mogła nie zareagować. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Takie zachowanie powinno być normą

Kiedy mężczyzna przeprosił osoby czekające aż uwinie się z płatnością i policzy wszystkie monety kasjerka zwróciła się do niego i z jej ust padły słowa, które nie powinny nikogo dziwić. Niestety takie pełne wyrozumiałości zachowanie oraz szacunek do drugiej osoby nie należą do standardów, choć jesteśmy na dobrej drodze by to zmienić.

- To żaden problem, policzymy pieniądze razem - powiedziała do mężczyzny zmagającego się z liczeniem pieniędzy i zabrała się do pomocy seniorowi. Po kilku chwilach było już po wszystkim i senior mógł wyjść ze sklepu z zakupionymi przez siebie rzeczami, a po zdenerwowaniu, jakie odczuwał na początku, nie było praktycznie śladu.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Minister zdrowia nagle wprowadza nowe zasady w całej Polsce

2. Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?

Powinniśmy być dla siebie bardziej wyrozumiali

Historia starszego mężczyzny została opisana na profilu Love What Matters na Facebooku, a kasjerka przeczytała pod swoim adresem wiele ciepłych słów. Tak prostym gestem zdobyła wielkie uznanie i to pokazuje jak mało potrzeba, aby komuś pomóc. Wystarczy mały gest, aby świat był lepszy, pamiętajmy o tym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziadek wykładał ogród starymi gazetami. Powód może zadziwić, efekty powalają
  2. Słynny zawodnik zginął w potwornej katastrofie. Razem z nim odeszła trójka jego dzieci
  3. Polskę obiegła bardzo smutna wiadomość. Nie żyje znakomity aktor
  4. Katarzyna Cichopek miała wypadek na planie „M jak miłość”. Dramatyczne sceny podczas relacji na żywo
  5. Rekordowo wysokie wydatki państwa na Kościół. Ujawniono kwotę, zwala z nóg
  6. Pilne: Minister edukacji zabrał głos. Już wiadomo, co dalej z polskimi uczniami

Źródło: podaj.to

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News