Przebywał z zakażonym, ale jest zdrowy. Teraz ujawnił, co go uchroniło przed wirusem

Przebywał z zakażonym, ale jest zdrowy. Teraz ujawnił, co go uchroniło przed wirusem Źródło: Facebook.com michal.buczynski.1

Mężczyzna wyjawił wszystkim, co uchroniło go przed zakażeniem koronawirusem. Przez wiele godzin przebywał w towarzystwie osób zarażonych, jednak sam pozostał zdrowy.

Mężczyzna ujawnił, co uchroniło go przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 i przekonuje, że to niezwykle skuteczna metoda. Internauta pracuje jako lekarz w jednym z polskich szpitali, swoją historią podzielił się za pomocą mediów społecznościowych. Twierdzi, że wszyscy powinni tak postępować.

Mężczyzna opowiedział o tym, co uchroniło go przed zakażeniem koronawirusem

Michał Buczyński to lekarz, który podzielił się swoim doświadczeniem w zapobieganiu zakażenia koronawirusem z internautami. Mężczyzna opublikował na Facebooku post dotyczący jednej niezwykle skutecznej, ale bardzo niedocenianej metody ochrony przed infekcją.

Mężczyzna spędził niedawno kilka godzin na bloku operacyjnym w towarzystwie swojego asystenta. Po zabiegu okazało się, że u jego kolegi rozwinęła się choroba Covid-19, natomiast testy na koronawirusa, które wykonał Michał Buczyński wykazały, że jest on dalej zdrowy.

- Maski działają, nawet te zwykle chirurgiczne. Jestem ujemny, choć operowałem kilka godzin, kilkanaście centymetrów, twarz w twarz z moim asystentem, który kilkadziesiąt godzin później rozwinął infekcję z dodatnim testem. Obecnie ma się już dobrze, ale strachu się najedliśmy. Proszę, noście maski w pracy, chroniąc siebie i innych – zaapelował polski lekarz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna apeluje o noszenie masek ochronnych

Lekarz opowiedział o swoim doświadczeniu również w mediach. Doktor przekonuje, że noszenie maseczki ochronnej może znacznie zmniejszyć lub nawet wyeliminować ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2.

– Nosząc maseczki, chronimy innych przed swoimi aerozolami oraz trochę siebie przed innymi. Generalnie rządzi tu prawdopodobieństwo, a mając maskę i licząc, że ktoś również ją sumiennie i należycie nosi, mamy wielokrotnie mniejsze szanse na wchłonięcie cudzych patogenów – powiedział Michał Buczyński w rozmowie z portalem "WP Kobieta".

Dzisiaj grzeje: 1. Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili
2. Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie

Niestety, jak zaznacza lekarz, w wielu placówkach medycznych wciąż panuje zasada oszczędzania środków ochrony osobistej. Według medyka, takie zachowanie wynika również z politycznych wpływów.

– Uważam, że większość zakupywanych od w sumie dwóch miesięcy środków ochrony idzie do agencji rezerw, jako zabezpieczenie ewentualnych wyborów, robi się więc temat polityczny, a dowodów na to brak. Co chwila ogłaszany jest jednak kolejny zakup, a w szpitalach tego za bardzo nie widać. W placówce, w której pracuję, jest stabilnie i racjonalnie, ale to największy szpital w Polsce. Wiec myślę, że nie jest to stan reprezentatywny dla całego kraju – powiedział Buczyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Raport NFZ na temat depresji w Polsce. Jak wypadamy na tle innych krajów?
  2. Zaskakujący produkt, którego nie zna prawie nikt. Jest zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych
  3. Przeanalizowano pacjentów z koronawirusem, odkryto zaskakujący fakt. Niepokojące wieści dla dużej grupy osób
  4. Cały rząd i posłowie zrezygnowali z wynagrodzeń w czasie pandemii. Nie w Polsce
  5. Umyślnie nakaszlał na terminal, wszystko się nagrało. Dostał nauczkę, którą zapamięta do końca życia
  6. 2-letni syn Anity przed śmiercią karmiony był karmą dla szczurów i niedopałkami. Dziennikarze dotarli do strasznych szczegółów

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News