Mężczyzna zabił 19 niepełnosprawnych umysłowo osób. Po dokonaniu zbrodni wypowiedział haniebne słowa

Mężczyzna zabił 19 niepełnosprawnych umysłowo osób. Po dokonaniu zbrodni wypowiedział haniebne słowa Źródło: shutterstock/FOTOKITA/

Mężczyzna dokonał makabrycznego czynu. Najpierw z zimną krwią zamordował 19 niepełnosprawnych umysłowo osób, a później wypowiedział niewyobrażalne słowa. Aż trudno w to uwierzyć.

Mężczyzna wtargnął do ośrodka dla osób umysłowo chorych, po czym dopuścił się morderstwa rodem z najgorszego horroru. Funkcjonariusze, ale i okoliczni mieszkańcy długo nie mogli zrozumieć, dlaczego sprawca sam oddał się w ręce służb, jednak gdy usłyszeli słowa jakie padły z jego ust wszystko zrozumieli. 

29-letni mężczyzna zabił 19 chorych osób 

Do koszmarnego zdarzenia doszło w nocy z 25 i 26 lipca 2016 roku w Sagamiharze w ośrodku dla umysłowo chorych, oddalonym około 50 km od Tokio.

29-letni Satoshi Uematsu włamał się na teren placówki, po czym przy pomocy noża pozbawił życia 19 osób, a kolejnych 25 ranił. Zbrodnia zajęła mu około 40 minut, a w czasie mordu nie zawahał się ani chwili. Nie zważał nawet na wiek czy stan zdrowia ofiar. Ustalono, że zmarli mieli od 19 do 70 lat. Gdyby tego było mało, po zakończonych żniwach, mężczyzna sam oddał się w ręce policji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niewyobrażalnie haniebne słowa 

Choć sprawca od razu został zatrzymany rozprawa sądowa odbyła się dopiero na początku stycznia 2020 roku. Nie przebiegła jednak tak jak planowali śledczy, dlatego morderca wciąż nie usłyszał wyroku. Niedługo po zatrzymaniu Satoshi udzielił wywiadu lokalnej gazecie, w czasie którego wyznał, że zrobił to dla dobra społeczeństwa, bowiem "osoby chore psychicznie nie mają po co żyć". Mężczyzna przyznał się do włamania do ośrodka i zamordowania niewinnych osób, jednak nie przyznał się do winy.

Dzisiaj grzeje: 1. „Samochód na sprzedaż”. Nietypowe ogłoszenie trafiło do sieci i rozbawiło internautów

2. Druzgocąca wiadomość. Nie żyje Grażyna Przybylska, rodzina wystosowała apel

Z kolei podczas środowej rozprawy jego obrońca domagał się uniewinnienia tłumacząc, że w chwili popełnienia przestępstwa jego klient był niepoczytalny, a tuż przed morderstwem zażywał narkotyki. Okazuje się, że 29-latkowi grozi kara śmierci, jednak wyrok wciąż nie zapadł, bowiem w czasie rozprawy Uematsu próbował zażyć nieznaną substancję, w czym przeszkodzili mu ochroniarze. Niewykluczone, że próbował popełnić samobójstwo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Wnioski o 500 plus zawieszone. 2020 problematycznym rokiem dla rodzin
  3. Roksana Węgiel nagle zapowiedziała przerwę w karierze. Wiemy dlaczego
  4. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI
  5. Oszustwo Zenka Martyniuka ujawnione. Fani oburzeni, skandal po Sylwestrze w TVP

 

Źródło: polsat news

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News