Wybuch w Warszawie urwał nogę mężczyźnie. Pojawił się apel wyciskający łzy

Wybuch w Warszawie urwał nogę mężczyźnie. Pojawił się apel wyciskający łzy Źródło: zrzutka.pl

Mężczyzna wystosował apel, który wyciska łzy - opisał w nim całą swoją historię. Jest przypadkową ofiarą, jedną z kilku poszkodowanych osób na skutek ogromnego wybuchu, do jakiego doszło w Warszawie pod koniec sierpnia. Teraz potrzebuje środków na powrót do sprawności.

Mężczyzna zaufał sile internetu i umieścił w nim apel. Na stronie zbiórki można przeczytać o jego odczuciach, drastycznych obrażeniach i celach, na które chce przeznaczyć pieniądze. Sam nie zdoła wrócić do zdrowia.

Mężczyzna stracił jedną nogę, drugą złamał, jego mamie również groziła amputacja

27-letni Paweł Balcerzak został zmuszony przez los, by prosić o pomoc internautów i ludzi dobrej woli. Mężczyzna stracił nogę 30 sierpnia na skutek wybuchu samochodu dostawczego, który przewoził butle z acetylenem. Dramat rozegrał się na warszawskim Bemowie. W momencie tragedii nie był sam - towarzyszyła mu mama, która również mocno ucierpiała. W zdarzeniu poszkodowanych było jeszcze kilka osób, a dwie zginęły na miejscu.

- Straciłem lewą nogę, złamałem prawą na wysokości śródstopia oraz doznałem licznych powierzchownych obrażeń. Moja mama natomiast skończyła ze złamaniem prawej ręki z przemieszczeniem (pierwotnie przeznaczonej do amputacji) oraz rozległymi obrażeniami urazowymi nogi - opisuje Paweł Balcerzak.

27-latek błaga o pomoc

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Paweł Balcerzak zaznacza, że mimo iż upłynęło już sporo czasu od operacji i dnia wypadku, nadal potrzebuje wsparcia. Chociaż poczynił ogromne postępy podczas intensywnej rehabilitacji, to potrzebuje środków, które przeznaczy na powrót do sprawności. Celem zbiórki jest uzbieranie 100 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na protezę lewego podudzia, dalszą rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne, lekarstwa i środki higieniczne oraz wsparcie psychologa i psychiatry.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

27-latkowi bardzo zależy na tym, aby apel dotarł do jak największej liczby osób. Jest zdeterminowany i ambitny w powrocie do zdrowia. Już nie raz internauci pokazali swoją siłę - Paweł Balcerzak ufa, że dzięki dobrym ludziom nie zostanie skazany na życie w jednym pokoju i chodzenie o kuli do końca swoich dni. Swoją cegiełkę można dorzucić tutaj.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wejdą do twojego domu i nałożą WYSOKĄ GRZYWNĘ. Skontrolowali już tysiące Polaków
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Widzisz, że ktoś polewa auto wrzątkiem z czajnika? Dzięki temu zaoszczędził mnóstwo pieniędzy
  4. Anna Lewandowska długo skrywała wiadomość o ciąży. Jej mąż zdradził najpilniej strzeżony sekret dot. drugiego dziecka
  5. Mąż porwał i torturował żonę i syna, zmuszał ich do najgorszych rzeczy. Szczegóły piekła, jakie im zgotował, będą śnić się policjantom po nocach

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł