Doszczętne zniszczenia po tragedii w centrum Polski. Pod gruzami znaleziono ciała, złe wiadomości

Doszczętne zniszczenia po tragedii w centrum Polski. Pod gruzami znaleziono ciała, złe wiadomości Źródło: Facebook/KP PSP w Koluszkach

Mężczyzna zginął w wybuchu gazu w domu jednorodzinnym nieopodal Łodzi. 9-latek został ciężko ranny, trzeba było przewieźć go śmigłowcem do szpitala, a służby porządkowe zadają sobie pytanie, kto może za tym stać i nie wykluczają celowego działania

Mężczyzna zginął w wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Janówce nieopodal Łodzi. Budynek leży w gruzach, ciężko ranne jest 9-letnie dziecko. Nie jest wykluczone, że to efekt celowego działania ze strony zmarłego. 

Mężczyzna mógł wysadzić dom

Zgodnie z informacjami zebranymi przez strażaków, przyczyną pożaru najprawdopodobniej był wybuch butli z gazem. Ogień w mgnieniu oka strawił dom jednorodzinny, pozostawiając jedynie gruzy. W akcję ratowniczą zaangażowano aż 23 zastępy straży pożarnej z 93 strażakami.

Ponieważ w gruzach budynku spodziewano się odnaleźć dwóch mężczyzn, w przeszukiwaniu gruzowiska pomagały specjalnie przeszkolone do tego typu zadań psy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- W wyniku zdarzenia ranny został 9-letni chłopiec, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Miał ranę nogi i brzucha. Prawdopodobnie z budynku wypchnęła go siła eksplozji. Szukamy dwóch mężczyzn w wieku 28 i 72 lat mogących znajdować się pod gruzami - poinformował media oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Ciała znaleziono dopiero wieczorem

Zwłoki obu mężczyzn znaleziono dopiero po całym dniu poszukiwań. Na miejscu pozostali strażacy, których zadaniem jest zabezpieczenie terenu i przygotowanie go pod działania policji i prokuratury, mających służyć ustaleniu przyczyn zdarzenia. 

Według tego, co do tej pory udało się ustalić, eksplozja mogła nie być zupełnie przypadkowa. Istnieje podejrzenie, że odpowiedzialny za nią jest 28-letni mężczyzna, którego ciało znaleziono pośród gruzów zniszczonego domu. Aneta Sobieraj z KWP w Łodzi poinformowała, że około 14-ej policja otrzymała informację o agresywnym mężczyźnie grasującym na ulicy z nożem i butlą gazową.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Pani Romana dostaje 400 złotych emerytury. Powiedziała, na kogo będzie głosować, po czym zalała się łzami

- Natychmiast wysłaliśmy na miejsce patrol, który dotarł chwilę po wybuchu. Jak się okazało, 28-latek wszedł do garażu jednej z posesji, gdzie odkręcił butlę gazową i doprowadził do wybuchu. Niestety, ucierpiał nie tylko garaż, ale cały budynek - powiedziała mediom Sobieraj.

Przypuszczalny sprawca miał być lokatorem domu, który runął w wyniku eksplozji. Zamieszkiwali tam z nim jego dziadkowie. Miało między nimi dojść do kłótni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Jest jeszcze taki młody, wykańcza go śmiercionośny nowotwór. Znany tata poinformował o dramacie syna
  5. "Mój 11-letni syn doprowadza mnie do szału". Pani Joanna już nie przyjmuje od niego przeprosin

źródło: polsat news

Następny artykuł