Trwa akcja ratunkowa w polskim lesie. Ogromne ilości śniegu uwięziły mężczyznę

Trwa akcja ratunkowa w polskim lesie. Ogromne ilości śniegu uwięziły mężczyznę Źródło: .

Mężczyzna znalazł się w śmiertelnej pułapce w jednym z górskich lasów w Polsce. Utknął z powodu ogromnych ilości śniegu. Służby rozpoczęły akcję ratunkową.

Mężczyzna wybrał się na górski szlak bez odpowiedniego sprzętu na zimowe wędrówki. W efekcie doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji, w której turysta utknął. Teraz ratownicy narażają swoje życie, aby pomóc nierozważnemu wędrowcy.

Mężczyzna utknął w górach, jest w niebezpiecznej sytuacji

Obecnie w Tatrach ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, więc wędrówki po górach mogą być bardzo niebezpieczne. Szczególnie, jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu - tak jak turysta, który utknął w okolicach przełęczy Zawrat. Do potrzebującego pomocy mężczyzny wysłano wojskowy śmigłowiec.

- Powyżej górnej granicy lasu zalega śnieg, który w wyższych partiach Tatr jest nieprzetarty. Miejscami występują pod nim oblodzenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na świeże depozyty odłożonego przez wiatr śniegu we wszystkich formacjach wklęsłych. Poruszanie się w takich warunkach wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu zimowego (raki, czekan, lawinowe ABC) oraz umiejętności korzystania z niego - informował Tatrzański Park Narodowy.

W Tatrach jest wyjątkowo niebezpiecznie. Zamknięto kilka szlaków na długi czas

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie służby nie poinformowały jak wygląda sytuacja mężczyzny, który utknął na przełęczy. Trwa akcja ratunkowa i zapewne po jej zakończeniu zostaną podane kolejne informacje. Wszyscy mają nadzieję, że uda się pomyślnie przeprowadzić akcję.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

Z powodu ostatniego zagrożenia zamknięto kilka szlaków pieszych w Tatrach. Wśród nich jest szlak między Świnicą a Zawratem (zamknięty do odwołania ze względu na obryw skalny, który spowodował spore zniszczenia). Ponadto aż do 15 maja zamknięto turystyczne trasy: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz, Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka oraz Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. Szef TVP się wygadał! Viki Gabor wygrała Eurowizję ponieważ miała wyjątkową cechę
  3. Znał tę rodzinę. Grzegorz ujawnił kim były ofiary tragedii w Szczyrku
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News