Mężczyzna zrobił z 17-latki swoją niewolnicę. Pracowała po 10 godzin dziennie, oddawała mu wszystkie pieniądze

Mężczyzna zrobił z 17-latki swoją niewolnicę. Pracowała po 10 godzin dziennie, oddawała mu wszystkie pieniądze Źródło: misyjne.pl/ handel ludźmi

Mężczyzna został schwytany za handel ludźmi. Uprowadził 17-latkę, która opowiedziała, że prostytuowała się po 10 godzin dziennie. Wszystko, co zarobiła, musiała oddać stręczycielowi, a w zamian dostawała jedzenie, ubrania i pokój w tanim hotelu. 29-latek nie przyznaje się do winy.

Mężczyzna według ustaleń policji, podobnie jak jego ofiara, pochodzi z Bułgarii. Przywiózł do Polski dziewczynę, gdy miała zaledwie 17 lat. Stręczyciel został zatrzymany 27 sierpnia w Warszawie w ambasadzie bułgarskiej, gdzie jak mówi rzecznik policji w Zabrzu, próbował wywieźć 22-letnią kobietę do Bułgarii.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

Mężczyzna usłyszał zarzuty handlu ludźmi oraz zmuszania do prostytucji i stręczycielstwa. Dodatkowo został oskarżony o czerpanie korzyści z nierządu na terenie Polski. Miał to robić w latach 2014-2019 w różnych miastach województwa śląskiego, ostatnio w Zabrzu. Do tej pory ustalono, że 22-latka była jego jedyną ofiarą. Funkcjonariusze mieli z nią kontakt i próbowali ją nakłonić do przerwania "zmowy milczenia", jednak zastraszona ofiara nie mogła się przemóc. Jak mówi policjant:

- To jedna z tych dziewczyn, które stoją przy drodze. Policjantom ciężko do nich dotrzeć. Cierpią na tak zwany syndrom sztokholmski - są związane ze swoimi stręczycielami, uzależnione od nich, bronią ich, traktują jak opiekunów, chociaż w zamian dostają tylko strach o to, co będzie, jak komuś powiedzą. Nie znają prawa, nie wiedzą, że nic im nie grozi, że one nie popełniają żadnego przestępstwa, bo polskie prawo nie zakazuje prostytucji, a jedynie czerpanie z niej korzyści przez inne osoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Strach przed stręczycielem

22-latka była przesłuchiwana w obecności biegłego tłumacza języka bułgarskiego, nie znała dobrze polskiego. Z jej zeznań wynika, że tylko on zarabiał na jej pracy. Powiedziała, że zabrał jej dokumenty i kazał pracować najdłużej, jak się da. Na podstawie tych zeznań policjanci wyliczyli, że mężczyzna zarobił na 22-latce cztery miliony złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2. Andrzej Grabowski powiedział całą prawdę o polskiej polityce. Tak mocnych słów z jego ust jeszcze nie słyszeliśmy

29-latek został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów. 29 sierpnia Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla niego. 22-latce zaoferowano wsparcie w specjalnym domu dla kobiet, z którego usług, jak wynika z informacji, już nie korzysta. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

Źródło: tvn24

Następny artykuł