Mężczyzna
pikio
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Akcja ratunkowa zakończyła się tragicznie. Właśnie dotarła do nas bardzo smutna wiadomość z południa Polski

Mężczyzna niestety nie przeżył wypadku. Akcja ratunkowa na niewiele się zdała, lekarze mogli tylko stwierdzić zgon. Teraz incydentowi przygląda się nie tylko prokuratura, ale również specjalna komisja. Znana jest wstępna przyczyna zgonu, jednak szczegóły będą wyjaśniane przez służby.

Mężczyzna był doświadczonym pracownikiem, w swoim fachu pracował kilkanaście lat. Nie spodziewał się, że właśnie podczas pracy straci życie.

Mężczyzna znajdował się 800m pod ziemią

4 maja ok. godziny 11:00, w kopalni Janina w Libiążu w województwie małopolskim doszło do wypadku. Wykonując swoją pracę, zginął 38-letni górnik. Ratownicy medyczni do końca mieli nadzieję, że długa reanimacja da pożądany efekt, niestety lekarz mógł już tylko stwierdzić zgon.

Rok szkolny klluczowa decyzjaKluczowa decyzja, rodzice nie dowierzają. Minister przerwał milczenie dot. powrotu dzieci do szkółCzytaj dalej

- Podczas podziemnych prac w ścianie z obudową zmechanizowaną pracownik doznał urazu głowy. Mimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej mężczyzny nie udało się uratować. Został przetransportowany na powierzchnię, gdzie lekarz stwierdził zgon - takich informacji udzielił mediom rzecznik spółki Tauron Wydobycie, Daniel Iwan. Kopalnia Janina należy do tej spółki. Wiadomo, że zmarły 38-latek był doświadczonym pracownikiem i potrafił zadbać o bezpieczeństwo: od 15 lat wykonywał prace pod ziemią. W związku z wypadkiem w Libiążu, okoliczności śmierci górnika chce wyjaśniać m.in. prokuratura. Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach powołał też w tym celu specjalną komisję.

To już piąta ofiara górnictwa w tym roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Statystyki i dane Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach podają, że 38-latek, który zmarł wskutek urazu głowy jest piątą ofiarą polskich kopalni w tym roku, a trzecią ofiarą wśród pracujących w kopalniach węgla kamiennego. Głośno było o wypadku w kopalni Bobrek w Bytomiu, gdzie dopiero po 10 godzinach akcji ratunkowej wydobyto ciało 41-letniego górnika. Chociaż przez długi czas kontaktował się werbalnie ze służbami i pozostawał świadomy, reanimacja nie dała rezultatu.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. W ostatniej chwili poluzowano obostrzenie, o którym nikt nie mówi. Wiadomość ucieszy wielu

Równie przykrym i głośnym wypadkiem było wydarzenie z 7 lutego na terenie kopalni KGHM Rudna. Przez wstrząsy życie stracił jeden górnik, a czterech innych zostało rannych. Rok 2020 poraża swoimi statystykami: od początku roku do końca marca doszło do 499 wypadków w kopalniach. Z kolei w całym 2019 roku doszło do 2326 wypadków, w których zginęły 23 osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna śmierć 1,5-letniego chłopca z Otwocka. Wystarczyła chwila nieuwagi
  2. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  3. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  4. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  5. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  6. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

ChłopiecChłopiec bawił się w rzece. Zobaczył coś, czego nie zapomni do końca życia, porażające odkrycieCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News