Mężczyzna nie żyje
Unsplash Prateek Gautam
Irmina Jach - 4 Grudnia 2020

Zmarł na COVID-19. Kiedy dowiedzieli się kim był, popłynęło morze łez

Mężczyzna, który zmarł na COVID-19, przez pewien czas pozostawał niezidentyfikowany. Wkrótce okazało się, że był żołnierzem Gwardii Narodowej Północnej Dakoty, a także weteranem wojsk stanowych Alaski. 48-letni Robert Lawson służył ojczyźnie przez trzy dekady. Osierocił dziewięcioro dzieci.

Mężczyzna zmarł 24 listopada w amerykańskim szpitalu. Był żołnierzem 141. Brygady Udoskonalenia Manewrów z siedzibą w Fargo. W ostatnim czasie uskarżał się na komplikacje zdrowotne związane z COVID-19. To jeden z dwunastu wojskowych kompanii, którzy byli hospitalizowani w tym samym czasie.

Mamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejMamy potwierdzenie, już 7 grudnia ruszy wielka blokada. Dwa dni później będzie jeszcze gorzejCzytaj dalej

Mężczyzna był zasłużonym żołnierzem, zmarł na COVID-19

- Jesteśmy głęboko zasmuceni, że musimy podzielić się z wami informacją o stracie jednego z żołnierzy. Prosimy o modlitwę w intencji sierżanta Lawsona oraz jego najblizszych - napisali przedstawiciele Gwardii Narodowej w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Największy rywal Kamila Stocha jest ciężko chory

Robert Lawson był uczestnikiem misji militarnej w Iraku. Jego wyjątkowe poświęcenie i patriotyzm zaowocowały wieloma nagrodami i odznaczeniami państwowymi. Wychował się w miejscowości Haines na Alasce.

Był osobą niezwykle religijną. Aktywnie angażował się w działalność Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, znanych powszechnie jako Mormoni. Odbył dwuletnią misję ewangelizacyjną z ramienia zgromadzenia. Na początku lat 90. wstąpił do Gwardii Narodowej.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Wspólnie z żoną doczekał się dziewięciorga dzieci. Aż czworo z nich nie ukończyło jeszcze szesnastego roku życia. Tworzyli szczęśliwą, oddaną i kochającą rodzinę.

Zobacz także: Wstrząsające, Bartłomiej Topa mówi o chorobie. Jego wygląd doprowadza do łez

Przez wiele lat pracował jako nadzorca w firmie zajmującej się technologią energetyczną. W ostatnich miesiącach życia był zatrudniony w przedsiębiorstwie budowlanym. Robert Lawson to czwarty wojskowy, który w tym miesiącu zmarł z powodu COVID-19.

Choroba koronawirusowa doprowadziła do zgonu marynarza pełniącego czynną służbę, sześciu żołnierzy oddziałów rezerwowych, a także pięciu zawodowych Gwardzistów Narodowych. Pozytywny wynik testu otrzymało ponad 79 tys. członków personelu armii USA. 832 z nich jest hospitalizowanych.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Departament Obrony odnotował gwałtowny wzrost zakażeń wśród żołnierzy amerykańskich w ciągu ostatnich 30 dni. Liczba zarażeń wzrosła aż o 39 procent. To zatrważający wynik, wszyscy są w bardzo poważnym niebezpieczeństwie.

To niejedyna tragiczna informacja, którą przekazywaliśmy w minionych dniach.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Military.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News