Popękane pięty są zmorą kobiet, ale i mężczyzn. Dzięki taniej, domowej kuracji pozbędziesz się problemu raz na zawsze

Popękane pięty są zmorą kobiet, ale i mężczyzn. Dzięki taniej, domowej kuracji pozbędziesz się problemu raz na zawsze Źródło: Flickr

Mężczyzna też może mieć popękane pięty, nie jest to problem, z którym zmagają się tylko kobiety. Niewiele osób jednak wie, ale istnieje prosta domowa metoda, by pozbyć się tego kłopotu raz na zawsze.

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą borykać się z problemem pękających pięt. Sklepowe półki proponują wiele kosmetyków, które mogą pomóc w walce z tą niezbyt przyjemną przypadłością. Niestety, jak się okazuje, nie ma takiego produktu, który miałby stuprocentowe działanie i raz na zawsze usuwał problem. 

Nieważne, czy kobieta czy mężczyzna - każdy boryka się z tym problemem

Stopy są eksploatowane przez cały dzień, noszenie obuwia przez wiele godzin nie sprzyja odpowiedniemu oddychaniu skóry. Niewłaściwa pielęgnacja stóp może doprowadzić do tego, że naskórek znajdujący się na piętach, zacznie twardnieć, a później pękać. 

Chociaż problem ten widoczny jest tylko, gdy nosimy letnie obuwie, warto dbać o stopy przez cały rok. W sieci pojawił się przepis na tanią i domową kurację, dzięki której na zawsze można się pozbyć problemu popękanych pięt. 

Przepis na domowy środek zwalczający popękane pięty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do przygotowania środka zwalczającego popękane pięty wystarczy przygotować dwa składniki, które na pewno są w każdej kuchni. 5 tabletek aspiryny i sok z cytryny wystarczą, by stworzyć produkt do walki z popękanymi piętami. 

Aspiryny należy zetrzeć na tarce, w moździerzu lub po prostu pognieść widelcem. Najważniejsze jest, żeby powstał z nich proszek, do którego wystarczy tylko dodać sok z wyciśniętej cytryny i wymieszać. Tak powstałą papkę nakładamy na pięty. Po upływie 20 minut, należy opłukać stopy wodą, a popękane pięty porządnie wyszorować pumeksem. Następnie trzeba osuszyć je ręcznikiem i wmasować w nie krem do stóp. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła Polską

2. Uwielbiany wokalista disco polo miał poważny wypadek, opublikował zdjęcia ze szpitala. Sytuacja jest bardzo poważna

Powtarzanie tego zabiegu regularnie da najlepsze efekty. Kurację należy powtarzać 2-3 razy w tygodniu, by na zawsze pozbyć się problemu pękających pięt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest ZNACZNIE gorsza
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mężczyźni jak ognia unikają ślubu z kobietami spod 3 konkretnych znaków zodiaku. Małżeństwa z nimi są z góry skazane na porażkę
  4. Postawił kamerę przy łóżku i włączył na noc. Nagle jego pies zaczął się dziwnie zachowywać
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

źródło: lolmania

Następny artykuł