Przez 1000 lat był ukryty w korzeniach potężnego drzewa. Podmuch huraganu ujawnił znalezisko, które mrozi krew w żyłach

Przez 1000 lat był ukryty w korzeniach potężnego drzewa. Podmuch huraganu ujawnił znalezisko, które mrozi krew w żyłach Źródło: youtube/BBC News

Mrożące krew żyłach znalezisko. Mężczyzna przez setki lat spoczywał pod korzeniami drzewa. Gdy potężny huragan powalił drzewo, ludzie odnaleźli jego szczątki.

Mężczyzna został pochowany w tym miejscu jeszcze w okresie średniowiecza. Jego szczątki spoczywały pod gigantycznym drzewem przez blisko tysiąc lat. Gdy drzewo przewróciło się pod podmuchem wiatru, przerażająca tajemnica ujrzała światło dzienne.

Drzewo rosło przez 200 lat. Pewnego dnia przewrócił je silny wiatr

Do zaskakującego odkrycia doszło w Irlandii Północnej. W hrabstwie Sligo w miejscowości Coloney, od 200 lat rósł gigantyczny buk. Niestety, drzewo zostało zniszczone przez burzę, która jednego dnia zwaliła je na ziemię. Na szczęście nikomu się nic nie stało, a buk nie uszkodził niczyjego mienia, gdyż znajdował się daleko od zabudowań. Mieszkańców zaniepokoiło jednak coś innego.

Gdy mieszkający w okolicy Irlandczycy przyszli na miejsce, zastali przerażający widok. W dole, w którym wcześniej były korzenie zobaczyli ludzki szkielet. Biorąc pod uwagę, że samo drzewo rosło 200 lat, na miejsce nie wezwano policyjnego oddziału kryminalnego, a archeologów, którzy podjęli się zbadania ludzkich szczątków. 

Martwy mężczyzna znaleziony pod korzeniami 200 letniego drzewa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że szczątki należały do 20-letniego mężczyzny. Co ciekawe, górna część szkieletu była zaplątana w korzenie. Później udało się ustalić, że mężczyzna musiał zostać zabity przy pomocy ostrego narzędzia, prawdopodobnie miecza. Świadczyć o tym miały obrażenia na kończynach i żebrach.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Miała tylko 22 lata, do dziś fani są zdruzgotani
2. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

Po szczątkach udało się ocenić, jak długo szkielet 20-latka znajdował się w ziemi. Okazało się, że zgon nastąpił około 1000-1200 lat temu, czyli jeszcze w średniowieczu. Mimo wysiłków archeologów nie udało się dokładnie ustalić okoliczności śmierci. Nie wiadomo również czy w tym miejscu odbyła się jakaś bitwa, potyczka, czy też mężczyzna zginął w pojedynku. Od tamtych czasów wszelkie ślady zdarzenia zostały zatarte.

uploaded

screen: youtube/bbc News

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jednak zrobimy zakupy w niedzielę? Rząd WYCOFUJE SIĘ z ostrych regulacji dotyczących zakazu handlu
  2. Pola Raksa wyznała straszliwą prawdę. Aż chce się płakać, jak się tego słucha
  3. Tata odkrył powód śmierci żony, dziecka w jej brzuszku i trzech synków. Złamał mu serce
  4. Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze
  5. Żona przypadkiem natknęła się na sekretny notes męża. Gdy zajrzała do środka poznała powalającą prawdę i kolana się pod nią ugięły

Źródło: Webniusy

Następny artykuł