Mężczyzna zaatakowany przez węża sam odciął sobie palec. Szybko okazało się, że podjął najgłupszą decyzję w swoim życiu

Mężczyzna zaatakowany przez węża sam odciął sobie palec. Szybko okazało się, że podjął najgłupszą decyzję w swoim życiu Źródło: unsplash.com/Daan Stevens

Mężczyzna, gdy tylko ukąsił go wąż, wiedział, że musi działać szybko. Już po kilku sekundach odciął sobie palec, a gdy udał się do lekarza, wszyscy oniemieli. Okazało się, że podjął najgłupszą z możliwych decyzji.

Mężczyzna był przerażony, gdy nagle został zaatakowany przez groźnie wyglądającego gada. Czując, że nie ma innego wyjścia, postanowił odrąbać sobie zakażoną kończynę, póki jad się nie rozprzestrzenił na resztę organizmu, a z krwawiącą raną natychmiast udać się do specjalisty. Gdy tylko dotarł na miejsce, lekarze byli w szoku na widok tego, czego się dopuścił. Od razu przekazali mu druzgoczące informacje. 

Zaatakowany przez węża mężczyzna odciął sobie palec 

Rolnik Zhang, mieszkaniec dzielnicy Shangyu w prowincji Zhejiang w Chinach, rąbał akurat drewno na opał, kiedy niepostrzeżenie popełzł do niego wąż. Mężczyzna zupełnie nie zdawał sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwo czyha na niego w trawie, a zorientował się dopiero w momencie, gdy gad ukąsił go w palec wskazujący u prawej ręki. 

Przerażony Chińczyk postanowił działać szybko, zanim jad się rozprzestrzeni. Nie widząc innego rozwiązania, postanowił chwycić na siekierę, którą przed chwilą rąbał drewno, i po prostu odrąbać sobie palec. Z krwawiącą raną natychmiast pojechał do najbliższego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze, jednak nie podejrzewał, że usłyszy od nich coś takiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Najgłupsza z możliwych decyzji 

By specjaliści wiedzieli, jaki dokładnie podać mu lek, mężczyzna opisał jadowitego węża, a ci zdefiniowali go jako żmiję z dziobów, znaną lokalnie jako „pięciostopniowy wąż”. Zgodnie z twierdzeniami okolicznych mieszkańców, nazwa wywodzi się od tego, że po ugryzieniu węża umiera się po zaledwie pięciu krokach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny polski muzyk. Zmarł na straszliwą chorobę, osierocił syna

2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

Lekarze opatrzyli ranę Zhanga i przekazali mu druzgoczące dla niego informacje. Okazało się bowiem, że wszelkie pogłoski na temat żmii nie mają nic wspólnego z prawdą, a po ukąszeniu mężczyzna mógł jedynie odczuwać zawroty głowy czy problemy z oddychaniem, jednak dzięki szybkiej interwencji lekarskiej, jego życie z całą pewnością nie byłoby zagrożone. Chińczyk nagle zrozumiał, że działając pod wpływem emocji, podjął najgłupszą w swoim życiu decyzję. Mógł zachować palec i niepotrzebnie skazał się na niewyobrażalny ból.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Karkówka przygotowana "po polsku" to absolutny hit ostatnich czasów. Dosłownie rozpływa się w ustach
  4. Rodzina ujawnia jej historię, żeby ostrzec innych. 23-letnia mama zmarła podczas Świąt Bożego Narodzenia
  5. Małgorzata odwiedziła grób swojego 6-letniego syna. Nagle zauważyła fakt, po którym z wściekłości zalała ją krew

Źródło: popularne 

Następny artykuł