84-latek pięć godzin leżał na chodniku, zanim przyjechała karetka. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

84-latek pięć godzin leżał na chodniku, zanim przyjechała karetka. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach Źródło: Daily Post Wales

Mężczyzna w podeszłym wieku zasłabł na ulicy. Jego życiu zagrażało ogromne niebezpieczeństwo. Przechodnie zachowali się bezbłędnie, natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy. Niestety, ratownicy medyczni nie spieszyli się z przybyciem na miejsce tragicznego zdardzenia. 84-latek leżał na chodniku przez pięć godzin.

Mężczyzna z Capel Seion w Walii w Wielkiej Brytanii zasłabł na ulicy nieopodal swojego domu. Jako, że okolica była uczęszczana, nie spodziewał się, że nikt nie udzieli mu koniecznej pomocy. Prawda okazała się być z goła inna. Pracownicy sektora medycznego dopuścili się rażącego zlekceważenia potrzebującego 84-latka. Staruszek przez pięć godzin przeżywał prawdziwy horror. To niejedyna taka sytuacja w ostatnim czasie.

Mężczyzna godzinami leżał na chodniku

Donavan Marsh od wielu lat jest na emeryturze. Mężczyzna wolnym czasie oddaje się swojej pasji, jaką jest pielęgnowanie ogrodu. Tego dnia zdecydował, że żywopłot otaczający posesję wymaga podcięcia, dlatego wyjął ze składzika sekator i przystąpił do dzieła. W pewnym momencie poczuł się źle i osunął się na ziemię, tracąc przytomność. Do tragicznej sytuacji doszło w ubiegły wtorek około 16:00. Przechodnie, którzy zauważyli leżącego staruszka, natychmiast poinformowali o jego stanie pracowników lokalnego szpitala i syna Donovana, Dave'a. Potomek seniora natychmiast popędził na miejsce, by u boku ojca czekać na karetkę pogotowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mimo wielokrotnych telefonów, pomoc nie nadchodziła. Mijały godziny a stan 84-latka gwałtownie się pogarszał. Dyspozytor poinformował syna, że ma nie podawać emerytowi jedzenia ani wody. Wraz z upływem czasu robiło się coraz zimniej, a starszy człowiek ciągle leżał skulony na chodniku przed domem.

- Martwiłem się, ponieważ w jego wieku upadek mógł mieć poważne konsekwencje. Ojciec jest typem osoby, która zwykle wstaje po upadku. Na szczęście we wtorek było dość łagodnie i sucho. Gdyby to była środowa noc, przy całym tym deszczu byłoby jeszcze gorzej. Ale mimo że było ciepło, tata stawał się coraz zimniejszy i pod koniec był okryty już czterema kocami - relacjonował syn.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła wiadomość z ostatniej chwili. Niestety, nie żyje wspaniały Polak

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Media przekazały tragiczne informacje. Nie żyje 1 osoba, wśród rannych dzieci

Po pięciu godzinach oczekiwania senior został w końcu odtransportowany do szpitala. Spędził noc na oddziale, gdzie wykryto infekcję dróg moczowych. Zdecydowano się na antybiotykoterapię. Syn nie ma pretensji do ratowników medycznych. Oni sami tłumaczą, że powodem zwłoki był fakt, że ludzie dzwonią pod numer alarmowy bez wyraźnej przyczyny, przez co często wszystkie karetki są rozdysponowane, a potrzebujący nie mogą uzyskać koniecznej pomocy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Monika Miller zaczyna nową karierę, nikt się nie spodziewał. Czy dziadek będzie dumny?
  2. Fatalne wieści dla fanów Batmana. Odtwórca głównej roli zakażony
  3. Kobieta porzuciła swoją niepełnosprawną córeczkę. Po 20 latach zobaczyła w telewizji rzecz, która odebrała jej mowę
  4. Tuż po narodzinach dziecko znalazło się w rękach matki. Kobieta zobaczyła, co maluch ma w buzi i zamarła
  5. Choroba okazała się nie do pokonania. Po wyczerpującej walce zmarł polski polityk
  6. Niestety, córka potwierdziła niezwykle smutną wiadomość o Beacie Tyszkiewicz. Gwiazda niedawno opowiadała o swojej diecie, wzbogaciła jadłospis o wyjątkowy produkt

Źródło: Metro

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News