5-latka tonęła, dławiąc się wodą, nikt nie reagował. Wtedy pojawił się odważny Polak

5-latka tonęła, dławiąc się wodą, nikt nie reagował. Wtedy pojawił się odważny Polak Źródło: Unsplash/Lavi Perchik

Mężczyzna jako jedyny zareagował na kryzysową sytuację, której był świadkiem. 5-latka zaczęła dławić się wodą. Wtedy do akcji wkroczył odważny Polak.

Mężczyzna błyskawicznie zareagował na kryzysową sytuację w wodzie. Polak natychmiast odważnie rzucił się na pomoc 5-latce, która zaczęła tonąć. Reszta zebranych osób nie zrobiła absolutnie nic, żeby ją ratować.

Mężczyzna nie zawahał się ani chwili

Mężczyzna, który z zawodu jest policjantem, przebywał na wakacjach w Egipcie wraz ze swoją rodziną. Mimo urlopowego czasu, nie stracił swojej czujności i gdy tylko zauważył, że życie dziecka jest zagrożone, natychmiast wkroczył do akcji. 

Odważny Polak był jedyną osobą, która zareagowała na kryzysową sytuację. Policjant nie zawahał się ani na moment i pognał, żeby udzielić pomocy dziecku. 5-latka zakrztusiła się i zniknęła pod wodą. Gdyby nie jego interwencja, mogłoby dojść do tragedii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bohaterski czyn Polaka 

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w egipskiej Hurghadzie 3 września, około godz. 17:00 lokalnego czasu. 5-letnia dziewczynka kąpała się w basenie, lecz w pewnym momencie zakrztusiła się wodą i zaczęła tonąć. Na kąpielisku przebywało wówczas wiele osób, ale nikt nie reagował na zdarzenie.

Wtedy do akcji wkroczył funkcjonariusz z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu. Wykorzystał swoje doświadczenie zawodowe i doskonale wiedział, jak się zachować. Natychmiast wskoczył do basenu, podpłynął do tonącej dziewczynki i odholował ją do brzegu. 

Gdy 5-latka była już na brzegu i rozpaczliwe wypluwała wodę, podbiegł do niej ojciec. Okazało się, że dziecko bez wiedzy rodziców oddaliło się od nich i nie wiedzieli, gdzie jest. Gdyby nie bohaterska postawa policjanta z Poznania, cała sytuacja mogłaby zakończyć się dużo gorzej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
2.Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Najdziwniejsze w całej sprawie jest to, że mimo zgromadzonego wokół tłumu, nikt nie rzucił się na pomoc tonącemu dziecku. Wszyscy czekali, aż ktoś inny zareaguje. Te sekundy zawahania mogły przesądzić o życiu lub zdrowiu 5-latki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: o2.pl

 

Następny artykuł