Mężczyzna źle się poczuł i poszedł na badania. Po zobaczeniu jego wyników, lekarze natychmiast zamknęli pół szpitala

Mężczyzna źle się poczuł i poszedł na badania. Po zobaczeniu jego wyników, lekarze natychmiast zamknęli pół szpitala Źródło: Gazeta Myślenicka/ szpital

Mężczyzna nie czuł się dobrze, postanowił się udać się do specjalisty. Regionalne Centrum Zdrowia w Lublinie zamknęło aż trzy oddziały po otrzymaniu wyników pacjenta. Rodziny nie mogą odwiedzać swoich bliskich w szpitalu.

Mężczyzna od dawna bardzo źle się czuł, aż w końcu postanowił zgłosić się do szpitala. Tam został zdiagnozowany. Odkryto u niego bakterię o nazwie Klebsielli pneumoniae, czyli inaczej pałeczkę zapalenia płuc. Wywołało to panikę wśród lekarzy i pacjentów, ponieważ jest to choroba niezwykle zakaźna. Personel szpitala już dawno nie miał takiego przypadku.

Mężczyzna stał się powodem zamknięcia połowy lubelskiego szpitala

Władze lecznicy podjęły decyzję o zamknięciu, ponieważ wspomniana bakteria powoduje 8 proc. zakażeń szpitalnych. Wchodzi ona w skład flory fizjologicznej skóry, jamy ustnej oraz jelit. Może spowodować zapalenie płuc z wykrztuszaniem gęstej plwociny o zabarwieniu krwi, zakażenia w obrębie przewodu pokarmowego, kości lub układu moczowego, które czasem prowadzić może nawet do sepsy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z powodu zamknięcia oddziałów rodziny nie mogę odwiedzić chorych bliskich. Przez to panuje obecnie chaos w szpitalnej placówce. Z informacji wynika, że zakaz odwiedzin, wypisów i przyjęć wprowadzono w jednostkach chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu 

Decyzja o nagłym zamknięciu głównych oddziałów zdaje się być dość ryzykowna, ale takowe działanie może uchronić kolejne osoby przed zarażeniem groźną bakterią. Lekarze wolą działać szybko, gdyż są świadomi tego, iż z Klebsielli pneumoniae nie ma żartów. Ich działania mają uchronić inne osoby przez zarażeniem groźną chorobą. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

Źródło: o2

Następny artykuł