Po imprezie nie chciał czekać na autobus. Pijany i bez prawa jazdy ukradł samochód, daleko nie odjechał

Po imprezie nie chciał czekać na autobus. Pijany i bez prawa jazdy ukradł samochód, daleko nie odjechał Źródło: Unsplash/Adam Wilson

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, gdy wracał z imprezy. Postanowił po drodze ukraść samochód i wybrać się nim na przejażdżkę, mimo że nie posiadał prawa jazdy. Jego podróż nie trwała długo.

Mężczyzna, który ukradł pod wpływem alkoholu pojazd, a teraz poniesie prawne konsekwencje za swój brak odpowiedzialności. Mieszkaniec Złotowa (województwo Wielkopolskie) wracał wieczorem z imprezy. Był pod wpływem alkoholu. O ile jeszcze sam powrót "pod wpływem" do domu nie jest wykroczeniem, to procenty we krwi sprawcy doprowadziły do kuriozalnej sytuacji, za której spowodowanie poniesienie on karę. 

Mężczyzna, wracając z imprezy, ukradł samochód, zatrzymała go policja

33-latek, wracając z imprezy, postanowił ukraść auto. Jego wyborem okazał się stojący na parkingu samochód Volkswagen. Chwilę po kradzieży policjanci spostrzegli wspomniany pojazd. Jego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Zdecydowano się na zatrzymanie podejrzanie zachowującego się kierującego.

Po zatrzymaniu policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że podejrzany ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a ponadto nie posiada nawet uprawnień do prowadzenia pojazdów. Co więcej, gdy policjanci zapytali go, skąd ma auto - ten gubił się w zeznaniach i udzielał dosyć wymijających odpowiedzi.

Imprezowiczowi zostaną postawione zarzuty za kradzież i prowadzenie pod wpływem bez uprawnień

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzień później na policję zgłosiła się właścicielka Volkswagena, która poinformowała policję, że skradziono jej auto. Dane skradzionego pojazdu idealnie zgadzały się z tym samochodem, którym kierował pijany 33-latek. Postawione mu zostaną zarzuty kradzieży auta oraz prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Dzisiaj grzeje: 1. Śledztwo ws. Bieniuka zostało utajnione. Prokuratura wyjaśnia nagłe okoliczności
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Okazało się, że mężczyzna przedstawił policjantom nawet wytłumaczenie swojego skandalicznego zachowania. Gdy policjanci zapytali go, czemu ukradł auto, stwierdził, że poczuł "nieodpartą chęć pojeżdżenia samochodem". Teraz za "nieodpartą chęć" przyjdzie mu słono zapłacić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Tylko te 4 osoby mają NAJWIĘKSZE szanse, by wygrać fortunę tej jesieni. Te znaki zodiaku to niekwestionowani wybrańcy losu
  3. Juror Tańca z Gwiazdami przeżywa dramat. Choruje na straszną chorobę, jego małżeństwo legło w gruzach
  4. Skąd pochodzi Violetta Villas? Niesamowita historia
  5. Dopiero teraz wyszło na jaw. Nietypowe wydarzenia na pogrzebie Woźniak-Staraka, nagle wszyscy zaczęli zdejmować buty

Źródło: Polsat

Następny artykuł