Ważył 600 kg i był najcięższym człowiekiem na świecie. Wziął się za siebie i schudł o połowę, jego metamorfoza jest powalająca

Ważył 600 kg i był najcięższym człowiekiem na świecie. Wziął się za siebie i schudł o połowę, jego metamorfoza jest powalająca Źródło: .

Mężczyzna w krytycznym momencie ważył 600 kilogramów. Jednogłośnie okrzyknięto go najcięższym człowiekiem na świecie. Pewnego dnia podjął kluczową w swoim życiu decyzję - zapragnął schudnąć i stać się choć odrobinę niezależnym od bliskich.

Mężczyzna nie mógł chodzić, poruszać się po schodach, wychodzić z domu i korzystać z łazienki - wszystko robili za niego krewni bądź pomagali mu przy nawet najbardziej intymnych czynnościach. Pewnego dnia się zbuntował i wziął się za siebie tak, że znajomi nie mogą uwierzyć, że to naprawdę on.

Mężczyzna z powodu swojej wagi został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa

W pewnym momencie swojego życia ważył 595 kg. Przez swoją wagę został okrzyknięty najcięższym człowiekiem na świecie. Juan Pedro Franco z Meksyku trafił nawet do Księgi Rekordów Guinessa i to sprawiło, że postanowił coś zmienić w swoim życiu. 3 lata temu był wręcz bliski śmierci i wtedy właśnie powiedział sobie "dość". Chciał pozbyć się ogromnej nadwagi i zacząć chodzić - w wieku 32 lat głównie leżał w swoim pokoju, a wszystkie czynności takie jak chociażby umycie się, wykonywali za niego bliscy.

Juan już od dzieciństwa miał problemy z zachowaniem prawidłowej wagi. W wieku 6 lat ważył 60 kg i ciągle tył. W wieku nastoletnim został potrącony przez samochód, przez co sporo czasu spędził w łóżku, całkowicie unieruchomiony. Jedyną jego rozrywka było jedzenie. Tak pozostało przez kolejne kilkanaście lat, wstydził się siebie i bał się wychodzić z domu: strach przed tym, jak ocenią go inni był silniejszy.

Przeszedł kilka operacji i zrzucił niesamowitą liczbę kilogramów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mężczyzna przez swoją decyzję natychmiast znalazł się pod opieką ponad 30 specjalistów: chirurgów bariatrów, psychologów, dietetyków i anestezjologów. Cierpiał na nadciśnienie, cukrzycę, jego wątroba i tarczyca były również w opłakanym stanie.

- Wbrew pozorom nam, jako lekarzom, wcale nie najbardziej przeszkadzają te nadmierne kilogramy. To oczywiście jest duży problem, ale dla nas, z punktu widzenia medyka, najpoważniejsze są wszystkie następstwa otyłości, takie jak cukrzyca typu drugiego, nadciśnienie, problemy z wątrobą, problemy ze stawami - komentuje profesor Piotr Major, chirurg z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego i KCM w Jeleniej Górze.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Lekarze zdecydowali, że zabieg zmniejszenia żołądka jest tutaj niezbędny, jednak Juan musi sam z siebie nieco schudnąć. W ramach przygotowania do zabiegu mężczyzna zrzucił aż 170 kg - jego samozaparcie pokazało, że zależy mu na normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Ostatecznie Juan przeszedł kilka operacji i usunięto mu 75% żołądka. Dziś mężczyzna waży 250 kg i czeka na zabieg operacyjnego pozbycia się nadmiaru skóry.

Fot. facebook.com/ninote.franco

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze zdiagnozowali u niej zapalenie mózgu, nie miała szans na przeżycie. Gdy pielęgniarka ją pogłaskała, stała się niebywała rzecz
  2. Gotując jajka, wrzuć plasterek cytryny. Genialny trik, który pokochasz i zawsze będziesz tak robić
  3. Dziewczyna szukała plastrów na ranę. Zajrzała do szuflady chłopaka i wpadła w nagłą histerię
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Zenek Martyniuk twarzą popularnej sieci handlowej. Taka promocja może z pewnością przyciągnie klientów

Źródło: TVN24

Następny artykuł