Mężczyzna wpadł do ognia, wszystko przez napad nieuleczalnej choroby. Dramat na południu Polski

Mężczyzna wpadł do ognia, wszystko przez napad nieuleczalnej choroby. Dramat na południu Polski Źródło: Facebook/Podhalańska Grupa GOPR

Mężczyzna wpadł do płonącego ogniska i doznał okropnych poparzeń. Ucierpiało 90% powierzchni jego ciała. Teraz walczy o życie w szpitalu w Krakowie. Winowajcą tragicznego wypadku miała być nieuleczalna choroba, na którą cierpi około 400 tys. Polaków.

Mężczyzna nie mógł przewidzieć, jak skończy się dla niego ognisko w górach. W miejscowości Jaworniki nieopodal Szczawnicy doszło do tragicznego wypadku. Do palącego się ogniska wpadł miejscowy baca, który w pobliżu wypasał owce. Mężczyzna jest w stanie krytycznym i walczy o życie.

Mężczyzna najprawdopodobniej cierpi na padaczkę

Ratownicy donoszą, że najbardziej prawdopodobną przyczyną tragicznego wypadku był atak nieuleczalnej choroby - padaczki. Mężczyzna miał upaść "tam, gdzie stał" i zwijać się nie tylko z bólu spowodowanego ogniem, ale też w spazmach charakterystycznych dla tej nieuleczalnej choroby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na całym świecie na padaczkę choruje około 50 milionów ludzi, w tym 400 tys. w Polsce. Padaczka może zaatakować każdego, niezależnie od wieku, ale większość napadów pojawia się już u dzieci do pierwszego roku życia oraz u osób po 65. roku życia. U prawie 65% pacjentów pozostaje nierozpoznana, co sprawia, że w przypadkach takich jak chociażby powyższy przypadek bacy, może być "cichym zabójcą" i przyczynić się do poważnego wypadku.

Chorobę można wykryć za pomocą badań - między innymi EEG i tomografii komputerowej. Można z nią też w miarę normalnie żyć, zakładając, że przyjmuje się odpowiednie leki oraz ostrzega otoczenie o tym, co może się przytrafić. Sprawnie udzielona pomoc uratowała już niejedno życie.

GOPR informuje, że mężczyzna, który ucierpiał w wypadku jest w bardzo ciężkim stanie. Ze względu na to, że w przypadku ataków padaczki należy bardzo ostrożnie obchodzić się z chorym, wyciągnięcie go z ogniska było dużo trudniejsze, niż normalnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Ojciec gwałcił swojego małego syna, a później oddawał swoim kolegom. Na jaw wyszły koszmarne kulisy sprawy, tylko dla osób o mocnych nerwach

Baca, który wpadł do ogniska, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie, gdzie znajduje się pod czujnym okiem specjalistów. Nie wiadomo, czy będzie potrzebował przeszczepu skóry, ale obrażenia, których doznał, są ogromne.

- Mamy nadzieję, że dzięki fachowej pomocy w szpitalu wkrótce znowu spotkamy go w górach - przekazali ratownicy GOPR.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło 
  3. Przejechał 600 km, żeby zjeść w restauracji Magdy Gessler. Nigdy nie zapomni tego, co doświadczył podczas wizyty
  4. Premier Morawiecki nad grobem ojca złożył obietnicę. "W tych łzach, tak jak tego pragnąłeś"
  5. Byli przekonani, że noworodek nie żyje. Kiedy się ocknął, włożyli go do lodówki

źródło: super express

Następny artykuł