Przez niego 13-latek mógł stracić życie. Na szczęście wszystko widział policjant

Przez niego 13-latek mógł stracić życie. Na szczęście wszystko widział policjant Źródło: Flickr/ peterolthof

Mężczyzna przez swoją lekkomyślność mógł spowodować śmierć 13-letniego chłopca. Do tragedii nie doszło dzięki reakcji policjanta, który był już po służbie. Tą interwencją najpewniej uratował czyjeś życie.

Mężczyzna prowadził motorower pod wpływem alkoholu, a jego jazda stanowiła zagrożenie w ruchu drogowym. Mało jednak tego, że kierowca narażał swoje życie. Jego lekkomyślne zachowanie mogło skończyć się tragicznie dla 13-letniego chłopca, którego przewoził. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

Mężczyzna narażał życie 13-latka

Stwierdzenie, że bezmyślny 42-letni kierowca mógł zabić swojego nastoletniego pasażera, nie jest wcale bezpodstawne. Policja relacjonuje, że prowadzony przez mężczyznę motorower kilkukrotnie w ostatniej chwili unikał czołowego zderzenia z nadjeżdżającymi samochodami. Kierowany przez pijanego pojazd jechał całą szerokością drogi w sposób zagrażający innym uczestnikom ruchu drogowego.

Podróż mężczyzny i chłopca najprawdopodobniej skończyłaby się wielką tragedią, ale na szczęście podejrzaną jazdę motoroweru zauważył policjant. Choć był już po służbie, natychmiast zareagował i niewykluczone, że tą interwencją uratował czyjeś życie.

Policjant reaguje. O włos od tragedii

O to, by pijany kierowca przerwał swoją ryzykowną jazdę, zadbał policjant pracujący na posterunku w Babiaku. Funkcjonariusz był już po służbie, ale, będąc świadkiem takiego zdarzenia, musiał zareagować i uniemożliwić mężczyźnie dalszą podróż.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Motorowerzysta, zanim zdołał się zatrzymać, zjechał na pobocze i stracił panowanie nad jednośladem. Chłopiec na szczęście zdążył przed upadkiem zeskoczyć z pojazdu - relacjonuje policja w wydanym komunikacie.

Pijany 42-letni kierowca zamierzał kontynuować swoją podróż. Interweniujący funkcjonariusz nie mógł na to pozwolić. Nie zważając na protesty, wyjął kluczyk ze stacyjki motoroweru.

- Motorowerzysta znajdował się w stanie tak głębokiego upojenia alkoholowego, że nie był w stanie utrzymać się na nogach - napisano w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

Dzielny funkcjonariusz zadzwonił na komendę i po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Zbadanie kierowcy alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Teraz grożą mu poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia i kara grzywny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. IKEA wycofuje niepozorny produkt. ŚMIERTELNIE groźny dla dzieci
  2. W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: TVN 24

Następny artykuł