Znaleźli ciało mężczyzny bez głowy. Po 40 latach porażająca prawda wyszła na jaw, odkrycie zwaliło ich z nóg

Znaleźli ciało mężczyzny bez głowy. Po 40 latach porażająca prawda wyszła na jaw, odkrycie zwaliło ich z nóg Źródło: Pixabay / ckstockphoto

Mężczyzna został znaleziony w jaskini w 1979 roku, jego zwłoki były pozbawione głowy. Prawda wyszła na jaw dopiero 40 lat później, ustalenia śledczych są zaskakujące.

Mężczyzna przez 40 lat pozostawał niezidentyfikowany. Pozbawione głowy zwłoki znaleziono w jaskini w 1979 roku. Makabryczne odkrycie przez wiele lat pozostawało zagadką, ale współczesne metody śledcze pomogły ustalić tożsamość mężczyzny. Prawda zaskoczyła funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą.

Mężczyzna został znaleziony w jaskini przez przypadkową rodzinę

Nad tą zagadką śledczy pracowali ponad 40 lat. Dopiero teraz udało się ustalić tożsamość mężczyzny, którego tors bez łowy znaleziono w 1979 roku w jaskini Buffalo niedaleko Dubois w stanie Idaho. Na owinięte płótnem szczątki natrafiła przypadkowa rodzina, która poszukiwała w jaskini zabytkowych grotów strzał. Ciało znajdowało się w płytkim grobie. Nieco później, w 1991 roku, pewna kobieta odnalazła w tym samym miejscu zmumifikowaną dłoń mężczyzny.

Pierwsze badania ustaliły tylko, że mężczyzna w chwili śmierci miał około 40 lat i był pochodzenia europejskiego. Niestety naukowcy nie mieli pojęcia, jak długo znajdował się w jaskini. Wiedzieli tylko, że znajdował się w w niej od minimum 6 miesięcy, jednak nie byli w stanie ustalić górnej granicy zakresu czasowego.

Do sprawy śledczy powrócili na początku 2019 roku, wspierając się najnowszą technologią DNA. To właśnie dzięki wynikom badań i bardzo dokładnej selekcji archiwów ustalono, że zwłoki należą do Josepha Henry'ego Lovelessa, który był bardzo znanym okolicznym bandytą, posługującym się również imieniem Walt Cairns.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dopiero po 40 latach udało się ustalić tożsamość mężczyzny

Loveless urodził się w 1870 roku i został przywódcą grupy bandytów w Idaho. W 1916 roku trafił do więzienia za zamordowanie swojej drugiej żony, Agnes Octavii Caldwell Loveless, jednak jeszcze w tym samym roku uciekł. Za bandytą wydano wówczas list gończy, wystawiony na imię Walt Cairns. Na dokumencie opisano ubiór zbiega, który pokrywa się z tym, w którym został znaleziony ponad 60 lat później w jaskini. Na tej podstawie badacze określili, że mężczyzna prawdopodobnie zmarł właśnie w 1916 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
2. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Sprawa wciąż pozostaje otwarta, a śledczy próbują wyjaśnić okoliczności śmierci Loveless'a. Będzie to jednak niebywale trudne, ponieważ jego potomkowie nie mają pojęcia o losach mężczyzny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Sekundy po rozpoczęciu meczu wyjęli broń i zaczęli strzelać. 16 zabitych i 22 osoby ranne, tragiczne wiadomości z zagranicy
  4. Jest piękniejsza od Marceliny. Zawadzka pochwaliła się siostrą, są zdjęcia ze ślubu
  5. Dramatyczne sceny w TVN. Trafili do szpitala, zakleszczył się w 18-latce podczas stosunku

źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News