Lekarze przeprowadzili analizę osób zmarłych na koronawirusa w Polsce. Niepokojące wieści dla mężczyzn

Lekarze przeprowadzili analizę osób zmarłych na koronawirusa w Polsce. Niepokojące wieści dla mężczyzn Źródło: flickr.com Theodor Hensolt, Street Fotographer / CC BY 2.0

Każdy mężczyzna powinien poznać te statystyki. Lekarze cały czas poddają analizie kolejne przypadki osób zmarłych na koronawirusa w Polsce. Wnioski nie wyglądają zbyt optymistycznie.

Mężczyzna jest narażony na koronawirusa bardziej niż kobieta? Statystyki są bezlitosne, a lekarze apelują o ostrożność. Dostępne dane ujawniły ponury obraz.

Średni wiek zmarłych to 68,2 roku

Od momentu pojawienia się pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, aż do 1 kwietnia, zmarło łącznie 35 osób. Na tę chwilę (1 kwietnia 16:30) mamy też 2420 potwierdzonych przypadków zakażenia. We wszystkich krajach jednak przyjmuje się, że chorych może być o wiele więcej, bo przeważająca liczba osób w ogóle nie ma objawów koronawirusa lub przechodzi go w sposób lekki, co najwyżej z praktycznie niezauważalną gorączką. Również wielu zmarłych nie jest uwzględnianych w statystykach - istnieją niedomówienia co do jednoznacznej przyczyny zgonu.

Wiadomo, że w Polsce zmarło już 35 osób. Ich średnia wieku to 68,2 roku. Aż 30 ofiar koronawirusa miała choroby współistniejące, co przełożyło się na agresywny przebieg zakażenia. Osoby w starszym wieku często walczą z chorobami układu krążenia, nadwagą, cukrzycą, nowotworami - każda z tych chorób obniża odporność organizmu. Co ciekawe i niepokojące, statystyki pokazały, że mężczyźni stanowią aż 74% zgonów w Polsce na COVID-19.

Mężczyzna żyje krócej od kobiety, jest też bardziej narażony na choroby

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Większość mężczyzn była po 70. roku życia - wiąże się to ze średnią długością życia w Polsce. U kobiet wynosi ona aż 81,7 lat, u mężczyzn z kolei 73,8. Lekarze nie tylko z Polski, ale również innych krajów przeanalizowali statystyki. Wyższa umieralność u mężczyzn wiąże się m.in. z tym, że są oni bardziej podatni na inne choroby - wynika to np. z pracy fizycznej (wysiłek i kontakt z niebezpiecznymi substancjami), genetyki ale też z popadania w nałogi. Najpopularniejszymi z nich są oczywiście papierosy.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne doniesienia. Nie żyje zasłużony polski lekarz, uratował życie i zdrowie dziesiątkom osób
2. Nie żyje dwóch nastolatków. Byli zarażeni koronawirusem, 13-latek i 19-latek

Papierosy mają bardzo zły wpływ na płuca, przez co wirus jeszcze łatwiej atakuje ten organ i doprowadza do spustoszenia w organizmie. Używki często powodują również nadciśnienie. Mężczyźni w starszym wieku mogą jedynie ratować się niewychodzeniem z domu i dbaniem o dezynfekcję - przejście na zdrowy tryb życia z dnia na dzień nie uchroni ich w magiczny sposób przed wirusem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 13-latek pokonany przez koronawirusa. Nie cierpiał na inne choroby
  2. Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków
  3. Cudowny przepis babci na idealne ogórki kiszone. Sekretem jest prosta zasada, od niej wszystko zależy
  4. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma
  5. Ważny komunikat rządu. Od dziś dodatkowy obowiązek dla wielu Polaków
  6. Ktoś zostawił na drzwiach 10 zł i prośbę o kupno mleka. Po chwili stało się niesamowite

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News