Kilkadziesiąt osób rannych po ataku w metrze w Hong Kongu

Kilkadziesiąt osób rannych po ataku w metrze w Hong Kongu Źródło: Twitter/ kinlinglo

Metro w Hongkongu było miejscem zaskakującego ataku. Zamaskowani napastnicy pobili podróżujących. Kilkadziesiąt osób jest rannych, wiele wskazuje na to, że był to atak polityczny.

Metro w Hongkongu zamieniło się w arenę brutalnej jatki. Będący akurat na stacji podróżni stali się obiektem ataku zamaskowanych napastników. Bandyci uzbrojeni w bambusowe kije rzucili się na niewinnych pasażerów metra. W wyniku ataku kilkadziesiąt osób zostało rannych, jedna jest w stanie krytycznym.

Metro miejscem politycznego ataku? Ofiarami osoby ubrane na czarno

Napastnikami, którzy zaatakowali podróżnych na stacji metra Yuen Long byli ubrani na biało, zamaskowani mężczyźni. Było ich kilkudziesięciu, do ataku używali bambusowych kijów. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że napaść miała podłoże polityczne. Świadczy o tym fakt, że głównymi poszkodowanymi byli podróżni ubrani na czarno. Bandyci podejrzewali ich o udział w antyrządowym proteście, który miał miejsce w niedzielę na wyspie Hongkong. Uczestnicy strajku przyszli na miejsce ubrani właśnie na czarno. 

Efekt ataku to kilkadziesiąt osób rannych. Mówi się o przynajmniej 45 poszkodowanych, życie jednej z nich jest zagrożone. Media podają, że ofiarą napaści jest także jedna kobieta ciężarna oraz poseł miejscowego parlamentu.

Reakcja na ataki. Ogromna krytyka policji

Pod dużą krytyką znalazła się hongkońska policja. Media i opozycja zarzuca jej, że opieszale zareagowała na sytuację i nieskutecznie chroniła zaatakowanych przed napastnikami. Wskazuje się, że służby rozpoczęły akcję dopiero po trzydziestu minutach od zgłoszenia. Wciąż nikt nie został zatrzymany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja broni się tłumaczeniami, że od razu po zgłoszeniu na stację metra wysłano patrol, który stwierdził spór dotyczący polityki. Funkcjonariusze czekali na wsparcie, uznali bowiem, że istnieje zagrożenie ich bezpieczeństwa. Posiłki nie przybyły, gdyż policja miała pełne ręce roboty przy innych incydentach. Rzecznik zaprzeczył, by służby współpracowały z napastnikami z metra i zapewnił, że zatrzymania będą miały miejsce po zebraniu dowodów.

Tymczasem atak został potępiony przez rząd Hongkongu, stowarzyszenia dziennikarskie i opozycję. To właśnie ci ostatni najbardziej krytykowali policję. Jednym z poszkodowanych był poseł Lam Cheuk-Ting, który stwierdził, że policji powinna grozić za opieszałość odpowiedzialność karna.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Michał Szpak jest WŚCIEKŁY. Oskarża się go o coś tak absurdalnego, że aż ręce opadają. Brak słów!
  2. Jolanta Kwaśniewska opowiedziała o nieuleczalnej chorobie. Pierwsza Dama ujawniła CAŁĄ prawdę. Tak szczera nie była jeszcze nigdy
  3. Mama Dawidka otrzymała cios w najczulsze miejsce w sercu. Szybko interweniowała dziennikarka Polsatu
  4. To lepsze niż hybryda! Dzięki tej metodzie będziesz mieć dokładnie takie paznokcie, o jakich zawsze marzyłaś
  5. Zachłanność Maryli Rodowicz przekroczyła wszelkie granice, zażądała krocie. Reakcja TVP jej się nie spodoba
  6. Przyjaciel Pawła Ż. szukał Dawidka na własną rękę. Nagrał moment odnalezienia ciała, wszystko widać, nagle zrobiło mu się słabo
  7. Niewiarygodne. Jeden szczegół zadecydował, że dopiero teraz znaleziono ciało Dawidka

Źródło: RMF24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu