Meteor eksplodował nad Ziemią z siłą 10 razy większą niż bomba atomowa

Meteor eksplodował nad Ziemią z siłą 10 razy większą niż bomba atomowa Źródło: Pixabay

Meteor, który eksplodował nad Morzem Beringa, zaintrygował światową opinię publiczną. Siła wybuchu była bowiem dziesięciokrotnie większa, niż w przypadku bomby atomowej zrzuconej na Hiroshimę. Sprawę skomentowali już przedstawiciele NASA.

Meteor został zaobserwowany przez amerykańskie siły powietrzne jako ogromna kula ognia. Według NASA ciało eksplodowało w atmosferze, 25,6 km nad powierzchnią Ziemi. Takie informacje przekazano oficjalnie BBC.

Meteor eksplodował w ziemskiej atmosferze z ogromną siłą

Okazuje się, że wszyscy przeoczyliśmy niesamowite wydarzenie. 19 grudnia 2018 roku nad Morzem Beringa, między wybrzeżami Rosji i Alaski doszło do potężnej eksplozji meteoru. Ciało niebieskie wybuchło z siłą, która ustępowała jedynie wybuchowi meteoru nad Czelabińskiem w 2013 roku i eksplozji w Tunguzce z 1908 roku. O tym, z jak ogromną siłą eksplodował meteor, sprawę zdano sobie dopiero w poniedziałek.

Sprawa jest o tyle intrygująca, że siła wybuchu miała wynieść aż 173 kilotony. Oznacza to, iż była nawet dziesięciokrotnie większa, niż w przypadku eksplozji bomby atomowej nad Hiroshimą. 

Według przedstawicieli NASA tak silnego wybuchu podobnego ciała nie zaobserwowano od ok. 30 lat. Podobne sytuacje mają zdarzać się zdaniem ekspertów jedynie dwa lub trzy razy na sto lat. Sytuacja jest więc naprawdę niezwykła i szybko zainteresowała światową opinię publiczną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyjątkowe zdjęcia satelitarne stały się hitem sieci

To, jak potężna była to eksplozja, pokazują także zdjęcia satelitarne, które szybko trafiły do internetu. Dzięki nim wszyscy zainteresowani mogą chociaż próbować wyobrazić sobie skalę wybuchu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. LIDL przygotował petardę w odpowiedzi na promocję Biedronki! Rodzice nie będą zadowoleni
  2. Wyjątkowo ważna rada papieża Franciszka dla wszystkich katolików
  3. Dramat w M jak Miłość. Uwielbiana bohaterka ma raka, zapadła w śpiączkę
  4. Pamiętacie Marynę z Janosika? Jak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków!
  5. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News