Gwiazda piłki nożnej, Leo Messi, został skazany przez sąd w Barcelonie na karę więzienia za unikanie płacenia podatków. Skazany został również jego ojciec.

Jak donosi kataloński dziennik „El Periodico”, Leo Messi i jego ojciec zostali własnie skazani na 21 miesięcy pozbawienia wolności. Oprócz tego gwiazda FC Barcelona ma zapłacić karę w wysokości 2 mln euro, a jego ojciec ma 1,5 mln euro.

Wyrok skazujący na więzienie nie oznacza jednak, że Messi trafi za kratki. Lokalne prawo przewiduje bowiem odstąpienie od umieszczenia w zakładzie karnym skazanego jeśli kara pozbawienia wolności jest niższa niż 24 miesiące.

Problemy Messiego zaczęły się w 2007 roku gdy podpisał umowę m.in. z urugwajskimi firmami, którym użyczył swojego wizerunku. Gwiazda piłki nożnej nie odprowadziła podatków od ponad 4 milionów euro.

Linią obrony Messiego było tłumaczenie, że nie zajmuje się prowadzeniem interesów i zarządzaniem majątkiem. Jak starał się przekonać sąd, podpisywał dokumenty bez uprzedniego zaznajomienia się z nimi i nie miał pojęcia, że łamie prawo.

Messi i jego ojciec mają prawo do odwołania się od wyroku, co prawdopodobnie nastąpi niebawem.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: el periodico / bankier

...

Zobacz również

Zobacz również