Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, znalazła sposób na poradzenie sobie ze strachem przed radykalnym islamem i wiążącymi się z nim konsekwencjami tj. zamachy i dyskryminacja. Jak przekonuje niemiecka przywódczyni, jednym z lepszych rozwiązań może być m.in. gra na flecie. 

Kilka dni temu niemieckie media opublikowały wyniki badania opinii społecznej, według których niemal 3/4 obawia się o swoje bezpieczeństwo i życie w miejscach publicznych. Wszystko za sprawą radykalnego islamu i związanego z nim zamachami, pobiciami i dyskryminacją.

Angela Merkel ma jednak remedium na obawy Niemców. Jak przekonuje wystarczy, że będą oni pielęgnować chrześcijańskie wartości, w tym granie kolęd na fletach.

 – Wiem, że istnieją obawy przed islamem. Jesteśmy partią, która ma w nazwie C (CDU – Christlich-Demokratische Union, tłum. Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna). Ilu z was śpiewa jeszcze chrześcijańskie pieśni podczas bożonarodzeniowych uroczystości? Czy może też śpiewacie tra la la albo coś w tym stylu? – powiedziała Merkel.

 – Czego uczymy nasze dzieci i wnuki? – zapytała dodając, że w okresie świąt należałoby grać im kolędy na flecie – Mówię jak najbardziej poważnie – zapewniła Merkel.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: wp

Zobacz również