To był jej drugi wiec przedwyborczy we wschodnich Niemczech. Wiadomo, że społeczność ma różny stosunek do Angeli Merkel i jej decyzji, ale czegoś takiego jeszcze nie było.

Był to jeden z gorszych dni dla kanclerz Niemiec, wściekły tłum  wiele razy przerywał wyborcze przemówienie. W wiecu uczestniczyło ok. 1 500 osób, dlatego, aby zareagować na gwizdy i krzyki, Merkel musiała aż trzykrotnie przerywać przedwyborcze przemówienie.

– Mam nadzieję, że zrozumieliście przynajmniej część z tego, o czym mówiłam pomimo tego, że niektórzy cały czas krzyczeli -powiedziała sfrustrowana kanclerz.

– Niektórzy sądzą, że problemy Niemiec można rozwiązać krzykiem, ale ani ja, ani większość ludzi tak nie uważa. – dodała Merkel.

Był to dopiero drugi, przedwyborczy wiec szefowej CDU, wcześniejszy, który odbył się w Annaberg-Buchholz w Saksonii wyglądał bardzo podobnie, aczkolwiek tam, mieszkańcy dodatkowo zwymyślali ją od zdrajców! Aż strach pomyśleć co będzie dalej, w ostatnim czasie, kanclerz często witana jest obscenicznymi gestami oraz czerwonymi kartkami.

Niemcy z byłego NRD ostro krytykują Merkel za wpuszczenie do kraju rzesz imigrantów. Pomimo tego, według najnowszych sondaży, chadecy Angeli Merkel wygrają wybory z kilkunastoprocentową przewagą nad socjaldemokratami Martina Schulza, a Angela Merkel po raz czwarty obejmie urząd kanclerski.

...

Zobacz również