Merkel spotka się nieoficjalnie z Kaczyńskim. Wiemy o czym będą rozmawiać

Merkel spotka się nieoficjalnie z Kaczyńskim. Wiemy o czym będą rozmawiać Źródło: fot. flickr

Jak dowiedziały się media w Polsce, najprawdopodobniej dojdzie do spotkania pomiędzy kanclerz Niemiec a prezesem rządzącej w Polsce partii. Wiemy o czym Angela Merkel będzie rozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. 

Jak ujawniły media, Angela Merkel spotka się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Prywatne spotkanie z dala od kamer i aparatów dziennikarzy ma się odbyć 7 lutego w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Wiadomo również na jaki temat Angela Merkel będzie rozmawiać z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Mają to być przede wszystkim kwestie zamieszania wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego, przestrzegania prawa oraz demokracji w Polsce.

Co ciekawe, to polski rząd zabiegał o to spotkanie. Ma to pomóc w poprawie wizerunku Polski na scenie europejskiej polityki, gdzie opinia o Polsce w ostatnich miesiącach mocno ucierpiała.

Oprócz prywatnego spotkania z prezesem Kaczyńskim, kanclerz Niemiec odbędzie również oficjalne spotkania z premier Beatą Szydło i prezydentem Andrzejem Dudą.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News