Wygląda na to, że kanclerz Niemiec ani myśli odpuszczać polskiemu rządowi. Właśnie po raz kolejny w ostatnim czasie zaatakowała go stwierdzając wprost, że łamie zasady panujące w Unii Europejskiej.

Chodzi o wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który orzekł, że wszystkie państwa członkowskie muszą przyjąć do siebie zaplanowaną liczbę uchodźców. Zdaniem Angeli Merkel rządy, które tego nie zrobią otwarcie podważą rangę Trybunału.

Nie można zaakceptować sytuacji, w której europejski rząd nie przestrzega wyroku Trybunału – powiedziała w wywiadzie dla „Berliner Zeitung” kanclerz Niemiec.

Stwierdziła przy tym, że taka postawa między innymi Polski uderza w „fundamentalne sprawy Europy, ponieważ Europa jest przestrzenią prawa”. Zapowiedziała także, że kwestia ta zostanie poruszona podczas posiedzenia Rady Europejskiej w październiku.

Zapowiedź Merkel jest prawdziwym ciosem i upokorzeniem dla Beaty Szydło. Polska premier jeszcze jakiś czas temu zapewniała że nie żywi chęci oddalania się od Unii Europejskiej.

Mimo tego rodzaju gróźb kilka unijnych państw zapowiedziało już, że nie ugnie się w swoim postanowieniu o nieprzyjmowaniu uchodźców. Do tego grona należy również polski rząd, co wielokrotnie podkreślali jego przedstawiciele.

Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo Polski i Polaków. Nie damy się szantażować, nie ugniemy się pod presją Brukseli – zadeklarowała niedawno premier Beata Szydło.

źródło: wsedno24.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Zobacz również