Coraz więcej przywódców europejskich państw staje przeciwko polskiemu rządowi. Po Emmanuelu Macronie, czy premierze Słowenii przyszedł czas na Angelę Merkel, która również jest co najmniej rozczarowana postawą Prawa i Sprawiedliwości.

Kanclerz Niemiec postanowiła skomentować coraz bardziej zaogniający się konflikt między Komisją Europejską a polskimi władzami. W tej kwestii staje po stronie unijnych polityków, twierdząc że zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość nie są zgodne z europejskimi normami.

Warunkiem kooperacji w ramach Unii Europejskiej są zasady praworządności – stwierdziła Angela Merkel.

Zadeklarowała, że dla poczynań takich jak te rządu Beaty Szydło nie może być przyzwolenia. Jej zdaniem polskie władze posunęły się już o krok za daleko.

Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE – grzmi kanclerz Niemiec.

Słowa te to bezpośrednia reakcja na odpowiedź Komisji Europejskiej do pisma nadesłanego przez polskie władze dotyczącego zarzutów w sprawie zagrożenia praworządności w naszym kraju. Unijni politycy odrzucili w niej wyjaśnienia rządu Beaty Szydło.

źródło: wiadomosci.onet.pl

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków