Kanclerz Niemiec, Angela Merkel, w jednym z wywiadów podzieliła się swoją opinią na temat małżeństw jednopłciowych. Według niemieckiej polityk małżeństwem można nazwać jedynie związek kobiety i mężczyzny.

Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, którzy żyją razem. To moja opinia na ten temat. Nie chcę nikogo dyskryminować. Chcę równości, ale chcę też wyraźnie odróżnić małżeństwa od związków partnerskich – powiedziała Merkel.

Niemiecka kanclerz podkreśliła jednocześnie, że jest zwolenniczką związków partnerskich, które – według niej – eliminują problem dyskryminacji związków jednopłciowych w sferze podatków, spadków itd.

Mimo że w Niemczech od lat funkcjonują już związki partnerskie to wciąż trwa tam dyskusja nt. legalizacji małżeństw homoseksualnych. Słowa Merkel to reakcja na niedawne referendum w Irlandii gdzie głosujący opowiedzieli się za przyznaniem związkom jednopłciowym takiego samego statusu jak małżeństwom heteroseksualnym a po którym w Niemczech na nowo rozgorzała dyskusja na ten temat.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Zobacz również

bh