Niemiecka kanclerz, Angela Merkel, zwykle niewiele mówiła o swoich sprawach prywatnych. Niemiecka polityk słynie przez to jako skryta osoba, która nie lubi wyjawiać tajemnic swojej prywatnej codzienności. Zbliżające się w Niemczech wybory parlamentarne ośmieliły ją jednak do tego, by ujawnić jedną ze swoich tajemnic.

Merkel dała się namówić na szczere wyznanie podczas wywiadu dla stacji radiowej Norddeutscher Rundfunk. Kanclerz podzieliła się jedną ze swoich młodzieńczych tajemnic. Jak ujawniła, w młodości robiła coś, co zdecydowanie nie spodobałoby się jej rodzicom. Przez cały czas obawiała się ich gniewu.

Jeszcze jako nastolatce zdarzało mi się palić papierosy z przyjaciółmi. Ukrywałam to przed swoimi rodzicami z obawy przed ich gniewem. Bardzo bałam się reakcji rodziców – mówi kanclerz.

Do podobnego zwierzenia udało się niemieckim dziennikarzom namówić głównego rywala Merkel, Martina Schulza. Ten wyznał, że za młodu także popełnił kilka głupstw, o których przez długi czas nie mówił. Jak ujawnił, zdarzyło mu się kiedyś wsypać całe pudełko proszku do prania do basenu. Miał wówczas spłonąć ze wstydu.

Zdaniem ekspertów takie zwierzenia mają ocieplić wizerunki głównych kandydatów w wyścigu po fotel kanclerza. Przypominamy, że wybory parlamentarne w Niemczech już za niecałe dwa tygodnie. CDU na czele z Angelą Merkel jak na razie jest pewne zwycięstwa. Partia ma dwa razy większe poparcie niż SPD Martina Schulza.

źródło: wprost.pl

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Zobacz również