Melania Trump, z domu Knavs, pierwsza dama USA ma za sobą prawdziwie niesamowitą drogę. Urodziła się w Słowenii, jeszcze jako części Jugosławii. Po 20 latach za Oceanem osiągnęła coś o czym wiele rodowitych Amerykanek może tylko marzyć. Jej przypadek jest pierwszym od 200 lat. 

W wieku 17 lat Melania rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem, która szybko zamieniła się w bujną karierę. Wtedy zauważył ją znany jugosłowiański fotograf Stane Jerko, potem wszystko potoczyło się samo. Dla pracy w Mediolanie porzuciła studia nad architekturą, a w 1996 przy pomocy Paolo Zampolliego wyjechała do Stanów Zjednoczonych.

W 1998 roku, na przyjęciu na Manhattanie poznała Donalda Trumpa. Od tej pory są razem, choć mieli krótką przerwę w 2000 roku, gdy Trump zastanawiał się nad startem w wyborach prezydenckich. W 2005 roku para pobrała się. Wtedy to w rozmowie z dziennikarzem CNN powiedziała, że wychodząc za człowieka takiego, jak Donald Trump trzeba znać swoją wartość. Gdy jeden z uczestników telewizyjnego show stwierdził, że miała szczęście poznając multimilionera, odparła: „A on nie miał szczęścia, spotykając mnie?”.

Melania Trump jest pierwszą od dwustu lat nieurodzoną na terenie Stanów Zjednoczonych pierwszą damą. Wcześniej była nią żona Johna Quincy’ego Adamsa, szóstego prezydenta USA – Brytyjka Louisa Catherine Johnson.

źródło: wprost.pl

...

Zobacz również