Meghan Markle złamała protokół! Królowa będzie wściekła

Meghan Markle złamała protokół! Królowa będzie wściekła Źródło:

Meghan Markle jako nowa księżna radzi sobie całkiem nieźle. Przeszła metamorfozę w kwestii ubioru, wygłasza swoje pierwsze przemówienia, udziela się charytatywnie - wydawać by się mogło, że kobieta jest wręcz stworzona do tej roli. Okazuje się jednak, że nie wszystko idzie tak świetnie. Księżna złamała protokół, którego przestrzegania tak pilnie strzeże Królowa Elżbieta II. 

Meghan Markle jest bacznie obserwowana, a każdy jej ruch i gest jest poddany analizie. Z całą pewnością nie jest to łatwa sytuacja dla kogoś, kto przez przeszło 37 lat swojego życia wiódł zupełnie normalny żywot zwykłej kobiety. Nic więc dziwnego, że wiele z wytycznych protokołu może sprawiać nowej księżnej niemały kłopot.

Meghan Markle irytuje królową

Królowa Elżbieta II jest naczelną strażniczką protokołu królewskiego, a problemy z jego opanowaniem ma świeżo upieczona żona Księcia Harrego. W ostatnim czasie sieć obiegło nagranie na którym Meghan Markle podczas oficjalnego spotkania próbowała złapać męża za rękę. Niestety, publiczne okazywanie sobie uczuć jest w rodzinie królewskiej zabronione. To nie jedyna sytuacja w której nowa Księżna nie zastosowała się do protokołu. Często, na różnych spotkaniach kobieta siedzi ze skrzyżowanymi nogami, co również jest surowo zakazane. Przy innej okazji Meghan założyła suknię z odkrytymi ramionami, na co księżna nie powinna sobie pozwolić. Na imprezie w Ascot nie przypięła kotylionu ze swoim tytułem i imieniem. Takich małych wpadek jest całkiem dużo, a to drażni królową.

Problematyczne zamykanie drzwi

Ostatnia wpadka miała miejsce podczas odwiedzin Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Londynie. Tam Księżna wychodząc z samochodu sama zamknęła za sobą drzwi, podczas gdy jest od tego wyznaczona osoba i to ona powinna to uczynić. Wcześniej już też zdarzały się takie sytuacje, między innymi podczas premiery jednej z książek. Głos w tej sprawie zabrała mentorka z programu "Projekt Lady", emitowanego w telewizji TVN: - Musi nabrać nowych manier, musi się przyzwyczaić do tego, że jest cały sztab osób, który dba oto, żeby zamknąć i otworzyć drzwi przed nią - powiedziała Irena Kamińska - Radomska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmiana niemodnych przyzwyczajeń

Internauci jak zwykle są podzieleni. Połowa broni księżnej i podkreśla, że kobieta dopiero uczy się swojej nowej roli, a druga połowa zaznacza, że minęło już wystarczająco dużo czasu i Meghan powinna się bardziej skupić, zamiast narażać rodzinę królewską na pośmiewisko. Pojawiają się również spekulacje, jakoby zachowanie księżnej było celowym zagraniem. Niektórzy uważają bowiem, że Meghan Markle swoimi gestami próbuje rozbić skorupę skamieniałego protokołu, który wcale nie jest konieczny. Tylko czy zmiana długowiekowych tradycji to dobry kierunek dla kogoś, kto do rodziny królewskiej wszedł zaledwie kilka miesięcy wcześniej? ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Polsat rozwścieczył widzów finału MŚ. Totalne przegięcie!
  2. Emerytura nie wystarcza. To niebezpieczne zjawisko jest plagą wśród seniorów
  3. 500 plus nie będzie takie jak dawniej? Polacy się buntują
Następny artykuł