Meghan Markle tak świętowała Dzień Matki. Wzruszające

Meghan Markle tak świętowała Dzień Matki. Wzruszające Źródło: Instagram - Kensington Palace

Dzień matki to jedno najważniejszych wydarzeń dla każdej świeżo upieczonej mamy. Tak też było w przypadku Meghan Markle, która ostatnio powitała na świecie swojego pierwszego potomka.

Dzień matki to bardzo ważny dzień zarówno dla każdej mamy, jak i je dzieci. Szczególnie istotny dla mam, które dopiero co powitały swoje dzieci na świecie jest sposób, w jaki chcą to uhonorować. W ostatnim czasie, brytyjska rodzina królewska przywitała kolejnego potomka. Meghan Markle w tym roku po raz pierwszy świętowała dzień matki, razem ze swoim nowo narodzonym synkiem. 

Dzień matki na świecie

W większości krajów na świecie, dzień matki jest obchodzony w drugą niedzielę maja. W Polsce jest to stałe święto przypadające na 26 maja. Historia tego święta sięga czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Wtedy to zaczęto hucznie obchodzić święto ku czci matki. Zwyczaj zniknął na jakiś czas, po przyjęciu przez Rzymian monoteizmu. Powrócił w XVII wieku w Anglii pod nazwą "niedziela u matki". Wtedy to święto zyskało formę i obchody podobne do dzisiejszych. Zaś w Stanach Zjednoczonych, w 1914 roku Kongres przyjął je jako święto narodowe. 

Dzień matki w rodzinie królewskiej

Niecały tydzień temu przyszedł na świat pierwszy potomek Meghan Markle i księcia Harry'ego. Tym samym świętowali pierwszy dzień matki w życiu Meghan. Z tej okazji w mediach pojawiło się wzruszające zdjęcie księżnej z synkiem, a młody tata opowiedział o pierwszym tygodniu z małym Archim. 

- Składamy hołd wszystkim matkom: dawnym, teraźniejszym, przyszłym i tym, których nie ma, ale o których zawsze będziemy pamiętać. Czcimy każdą z Was - taka informacja się pojawiła pod zdjęciem na Instagramie, które przedstawiało zdjęcie księżnej trzymającej stópki syna.

Sam książę Harry zdradził więcej szczegółów, o tym jak dokładnie wyglądała pierwsza noc ich synka. Chłopczyk przespał całą dobę swojego pierwszego życia, a dumni rodzice nie mogli się nadziwić z cudu narodzin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jestem bardzo podekscytowany, mogąc poinformować, że Meghan i ja mamy synka, bardzo zdrowego chłopca. Mama i niemowlę mają się nad wyraz dobrze. Jest to najbardziej niezwykłe doświadczenie, jakie mogłem sobie wyobrazić. W jaki sposób kobiety potrafią robić to, co robią, jest poza wszelkim pojęciem. Jesteśmy oboje przejęci i bardzo wdzięczni za wszelką miłość i wsparcie. To niesamowite, dlatego chciałem się tym podzielić z wami - tak mówił wzruszony Harry, na kilka dni przed obchodzeniem dnia matki. 

Co więcej, zdjęcie opublikowane w dzień matki, dodatkowo było uhonorowaniem księżnej Diany. Wzruszająca fotografia została wykonana w jej ulubionym ogrodzie w posiadłości Windsor, co spotęgowało wymowność przesłania. 

źródło: Sussex Royal/Instagram

  1. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  2. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  3. Potężne trzęsienie ziemi!
  4. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  5. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyslenia

źródło: The Sun

Następny artykuł