Syn Meghan Markle nie będzie księciem! To już pewne, pozbawiono go tytułu

Syn Meghan Markle nie będzie księciem! To już pewne, pozbawiono go tytułu Źródło: .

Meghan Markle z księciem Harry'm pokazali już światu nowo narodzonego chłopca. Świat dowiedział się teraz, że maleńki Archie Harrison nie będzie nosił szlachetnego tytułu książęcego!

Meghan Markle urodziła królewskiego potomka 6 maja. Razem z mężem pokazali noworodka światu dwa dni później. 

Syn Meghan Markle nie będzie nazywany księciem! Zaskakujące doniesienia z Wysp Brytyjskich

Pierworodny pary książęcej nazywa się Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Z Wysp Brytyjskich napłynęła dziś zaskakująca informacja w sprawie noworodka. Okazuje się, że maleńki Archie nie odziedziczy tytułu księcia.

Informację przekazała korespondentka "Daily Mail" specjalizująca się w sprawach rodziny królewskiej, Rebbeca English. Na bazie jej doniesień media z całego świata informują dziś, że syn Meghan Markle i księcia Harry'ego nie będzie tytułowany księciem. O sprawie dziennikarka poinformowała na swoim koncie na Twitterze. 

- Udało mi się potwierdzić, że Archie Harrison Mountbatten-Windsor nie będzie miał tytułu. Po prostu będzie "Paniczem Archie'm" - napisała na portalu społecznościowym.

Taki obrót spraw oznacza, że najmłodsze royal baby nie stanie do kolejki po tron królewski. W Wielkiej Brytanii o tytule książęcym decyduje królowa Elżbieta, ale po równoczesnej zgodzie rodziców noworodka. Głowa państwa ma także na Wyspach nietypowy przywilej prawnego uznania potomków (w tym przypadku prawnuka) za... swoje dziecko. Nie zapowiada się jednak, by skorzystała z tego zapisu.

Jeśli nawet Elżbieta II zaproponowała rodzicom Archie'go tytuł książęcy, Meghan Markle i Harry mogli odmówić tego przywileju. Na podobną propozycję zgadzali się za to książę William z księżną Kate. Cała trójka ich dzieci nosi tytuły księżnej lub księcia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z podobnego przywileju nie skorzystała wcześniej księżna Anna. Jej dzieci - Zara Tindall i Peter Phililips - są dziś w podobnej sytuacji co noworodek Meghan Markle. Mały Archie będzie natomiast nosił tytuł hrabiego Dumbarton. 

Brak zgody rodziców na tytuł książęcy nie przełoży się zapewne na spadek zainteresowania rodziną królewską. Śledzący każdy krok i słowo Meghan Markle będą dalej wnikliwie obserwować poczynania amerykańskiej księżnej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Smutne informacje pogodowe TVN Meteo. Nad Polskę nadciąga niż Yukon
  4. Pijany ksiądz odprawiał mszę. Podczas picia z kielicha zwymiotował na ołtarz?
  5. Poseł PiS do dziennikarki Polsatu: "Czy Pani puszcza gazy?"
  6. Rząd znowu sięgnie do portfeli Polaków? Nowy pomysł na kolejne składki

źródło: Daily Mail, Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News