Meghan Markle musi zapłacić astronomiczny podatek. Amerykański fiskus zaciera ręce

Meghan Markle musi zapłacić astronomiczny podatek. Amerykański fiskus zaciera ręce Źródło: youtube.com/ Entertainment Tonight

Meghan Markle została zaskoczona niespodziewaną niespodzianką. Księżna Sussex, która spodziewa się narodzin dziecka, dostała wezwanie do zapłaty na astronomiczną kwotę. Wszystko przez procedurę podatkową dotyczącą statusu obywatelstwa księżnej.

Meghan Markle nie będzie w stanie uciec przed zapłatą astronomicznej kwoty. Wówczas, gdy cały świat wyczekuje, aż była gwiazda Hollywood ogłosi narodziny swojego dziecka, amerykański urząd podatkowy spodziewa się zupełnie czego innego. Na świeżo upieczoną matkę "royal baby" spadnie obowiązek związany z zapłaceniem podatku, którego kwota wyniesie kilka milionów dolarów.

Meghan Markle zapłaci astronomiczne pieniądze

Księżna Sussex stała się prawdziwą ofiarą amerykańskiego systemu podatkowego. Jeszcze 5 lat temu żona księcia Harry'ego zamieszkiwała terytorium Stanów Zjednoczonych jako posiadaczka paszportu USA będzie musiała zapłacić izbie podatkowej dość duży podatek, którego kwota nie jest jeszcze znana, ale mówi się o milionach dolarów.

Jakby tego mało, Amerykanka zobowiązana będzie do rozliczenia się z różnorakich prezentów, które dostawała ostatnimi czasy w związku ze swoim stanem błogosławionym. Jej szeroko komentowany w mediach "baby shower", jaki miał miejsce miesiąc temu w Nowym Jorku miał przynieść księżnej Sussex 15,8 tysiąca dolarów, o czym nie poinformowała Izby Skarbowej, a co - według przepisów - musiała uczynić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy rodzina królewska poradzi sobie z podatkami Markle?

Nie da się ukryć, że informacja dotycząca zobowiązań finansowych księżnej względem rodzimego fiskusa wzbudziła wielkie poruszenie wśród brytyjskich mediów, które zastanawiają się, jak ustosunkuje się do przepisów księżna i czy z konta małżeńskiego Harry’ego i Meghan znikną miliony dolarów.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że książę Harry zachciał rozdzielności majątkowej w stosunku do swojej żony, więc jego majątek nie ucierpi na amerykańskim prawie. W dodatku mąż ma pomóc Meghan w zdobyciu brytyjskiego obywatelstwa i wyrzeczenia się amerykańskiego. Na to jednak zakochana para będzie musiała trochę poczekać. Według prawodawstwa Zjednoczonego Królestwa, Markle będzie musiała poczekać na zdobycie paszportu pięć lat. Do tego czasu, arystokratce najprawdopodobniej nie uda się uniknąć odpowiedzialności finansowej.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Michał Szpak pokazał młodszą siostrę. Ewa Szpak jest oszałamiająco piękna
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Wielu nie miało o tym pojęcia. Żona Pawła Domagały to gwiazda hitowego serialu TVN
  4. Wieniawa miała zbyt krótką sukienkę i będzie tego żałować. Jej kobiecość zobaczyli wszyscy (Nagranie)
  5. Anna Mucha wstawiła pikantne zdjęcie z lodem. Panom podniesie się ciśnienie
  6. Marta z "Na wspólnej" pokazała wszystkie swoje wdzięki. Zdjęcia zapierają dech w piersi 

źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News