Meghan Markle już wiosną po raz pierwszy zostanie mamą. Radosną nowinę ogłoszono w tym tygodniu. Zaaferowane media coraz częściej donoszą o nowościach, które pojawiają się w przebiegu ciąży kobiety. Teraz wychodzą na jaw kulisy prawne dotyczące wychowania prawnuka królowej Elżbiety. Czy Meghan straci prawa rodzicielskie?

Meghan Markle mogła o tym nie wiedzieć – grzmią media w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że piękna księżna Sussex musi przygotować się na dość dotkliwą wiadomość. Specjalistka od prawa królewskiego powołuje się na dokument, który sugeruje, że zostaną jej odebrane prawa rodzicielskie.

Meghan Markle bez praw rodzicielskich do własnego dziecka? Szokująca informacja z Wielkiej Brytanii

Chodzi o prawo, które przenosi na panującego monarchę całkowite prawa rodzicielskie na każde nowo narodzone dziecko w rodzinie.

– Prawo nosi nazwę The Grand Opinion fot the Prerogative Concerning the Royal Family i zostało wprowadzone przez króla Jerzego I w 1717 roku. Jerzy nie dogadywał się ze swoim synem, przyszłym królem Jerzym II. Prawo powstało prawdopodobnie w momencie, w którym król próbował narzucić synowi wybór rodziców chrzestnych dla jego dziecka, a on nie chciał się na to zgodzić. Monarcha wymusił więc na Parlamencie, by coś z tym zrobili – powiedziała jednemu w brytyjskich tabloidów Marlene Koening.

Meghan Markle wobec brytyjskiego prawa

Zgodnie z tradycją dziecko, które urodzi się na wiosnę nie będzie ani księciem, ani księżniczką. Zgodnie z prawem to dziecko dziedziny jeden tytuł niżej niż rodzice. Potomek Meghan i Harry’ego będzie więc w przypadku chłopca będzie on -hrabią Dumbarton, dziewczynka zaś – lady Mounbatten-Windsor.

Tytuł szlachecki może zostać nadany przez królową Elżbietę. Natychmiast po narodzinach „został” księciem mały George, który ma największe szanse do dziedziczenia tronu. Później, królowa Elżbieta postanowiła skorzystać ze swojego prawa i w podobny sposób potraktowała wszystkie dzieci Kate i Williama. Media się zastanawiają, czy w ten sam sposób potraktuje dziecko Meghan i Harry’ego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie uwierzysz, jak wiele dzieci mają te gwiazdy! [ZDJĘCIA]

Kto odziedziczy tron po śmierci Elżbiety II?

W przypadku nieszczęśliwej informacji, która mogłaby zaburzyć pracę całego królewskiego dworu, miejsce Elżbiety zajmie… książę Karol. Książę Walii obejmie tron jako najstarszy w historii Wielkiej Brytanii król. Drugi w kolejce do tronu jest książę William. Później dopiero książę Harry. Dziecko Meghan i jej męża znajdzie się w kolejce do tronu jako… siódme.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Księżna Kate pali się ze wstydu! Obrzydliwy skandal, burza w Wielkiej Brytanii
  2. Siostra księżnej Kate w szpitalu! Poruszenie w Wielkiej Brytanii
  3. Małe stworzonko dniami i nocami piszczało w śmietniku. Bezskutecznie wołało o pomoc
  4. Jak się ubrać do kościoła w niedziele? Wyglądaj skromnie i stylowo
  5. Księżna Kate o rozstaniu z księciem Williamem. „Nie byłam szczęśliwa”

15 zabawek z twojego dzieciństwa, które dziś są warte WIELKIE pieniądze