Marihuana już legalna, ale nieosiągalna. Całe zapasy wykupione

Marihuana już legalna, ale nieosiągalna. Całe zapasy wykupione Źródło: Fot. Pixabay

Medyczna marihuana od niedawna jest w Polsce legalna, co wywołuje ogromne zainteresowanie chorych. Została ona dopuszczona do użytku jedynie w najtrudniejszych przypadkach. Jak się okazuje została przyjęta bardzo dobrze przez Polaków. Mało kto spodziewał się aż takiego popytu.

Medyczna marihuana jest stosowana w przypadku wyjątkowo ciężkich schorzeń, a dostanie jej wcale nie jest takie łatwe. Jest to możliwe tylko w ramach wyraźnego wskazania lekarza, bowiem często służy ona jako uśmierzenie bólu dla chorych na nowotwory, padaczkę lekoodporną czy stwardnienie rozsiane. W naszym kraju jej sprzedażą zajmuje się tylko jedna firma, kanadyjski Spectrum Cannabis.

Medyczna marihuana legalna, ale niedostępna

Jak się jednak okazuje, popyt przekroczył najśmielsze oczekiwania wszystkich tych, którzy zajmują się sprzedażą. Okazało się, że przez miesiąc zgłosiło się przeszło trzystu chorych, którzy chcieliby skorzystać z niedostępnego wcześniej specyfiku. Spowodowało to zaskoczenie sprzedających, którzy nie spodziewali się aż takiego zainteresowania. Okazuje się więc, że  medyczna marihuana jest legalna, ale niedostępna, bo w aptekach zaczęło już jej brakować. Pacjentów nie odstraszyła nawet cena, która wynosi około 70 złotych za jeden gram. Szacuje się, że w przeciągu miesiąca zażywają oni od 10 do 15 gramów, co naraża ich na spore koszty. Pomimo zalegalizowania medycznej marihuany, nie jest tak łatwo ją nabyć. Może ją przepisać każdy lekarz, ale decydują się na to jedynie specjaliści od schorzeń, które wskazują na zażycie specyfiku.   źródło: Business Insider
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News