Marihuana może powodować atak serca? Niepokojące wyniki badań

Marihuana może powodować atak serca? Niepokojące wyniki badań Źródło: Fot. Pixabay

Medyczna marihuana jest tym, o co walczą tysiące ludzi na całym świecie. Uważają, że może być ona lekiem na wiele przypadłości, które nękają ludzkość. Jak się jednak okazuje, może powodować także wiele problemów przy niewłaściwym zastosowaniu. Tak twierdzą wyniki badań.

Medyczna marihuana nie zawsze doprowadza do pożądanych skutków. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Kanady, który zażył narkotyk, by nie mieć problemów z zaśnięciem. Był przekonany, zjedzenie lizaka zawierającego marihuanę sprawi, że jego problemy znikną. Nic takiego się jednak nie stało - już po chwili mężczyzna dostał ataku serca. Czy medyczna marihuana może przynieść skutki całkowicie odwrotne od oczekiwanych? Ten przypadek wskazuje na to, że jest to jak najbardziej możliwe. Na szczęście tym razem udało się uratować nieświadomego swojego czynu 70-latka. Co spowodowało jego nagły zawał?

Medyczna marihuana nie zawsze pomaga

Lekarze szybko przebadali pacjenta i doszli do wniosku, że zawarte w lizaku THC, czyli główna substancja psychoaktywna, sprawiła, że organizm emeryta musiał zmagać się z halucynacjami i niespodziewanym lękiem, co zdecydowanie przerosło możliwości organizmu. Właśnie dlatego zareagował on w ten, a nie inny sposób. W związku z innymi dolegliwościami mężczyzny, zażycie narkotyku spowodowało atak serca, jednak tym razem skończyło się tylko na strachu. Gdy działanie psychotropowe zażytej substancji dobiegło końca, z mężczyzną było już wszystko w porządku. Medyczna marihuana tym razem nie zadziałała tak, jak życzyłby sobie tego zażywający.

Medyczna marihuana może powodować problemy zdrowotne

Lekarze przeprowadzali badania, które potwierdziły, że serce może zareagować w ten sposób właśnie po zażyciu marihuany. Okazało się, że zawał, udar i arytmia są naturalnymi następstwami zażycia tego typu substancji, zwłaszcza u osób starszych i chorych. Dlatego nawet pozwolenie od lekarza nie sprawia, że możemy być w stu procentach spokojni podczas spożywania marihuany. Jest to narkotyk mocno wpływający nie tylko na naszą świadomość, ale i na inne narządy, a przykład 70-letniego Kanadyjczyka pokazuje, że może on przynieść drastyczne skutki.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Marihuana w formie medycznej jest dostępna w Polsce dopiero od kilkunastu dni, bo dokładnie od 17 stycznia tego roku. O jej wprowadzenie długo walczyły nie tylko przeróżne organizacje, ale również partie polityczne. Najbardziej konkretny był w tym przypadku Kukiz'15, którego członkowie przekonywali o konieczności legalizacji marihuany w Polsce w celach leczniczych. Po długiej walce udało im się wywalczyć to prawo. Jest ona jednak dostępna w naszym kraju jedynie na receptę przy wyraźnym wskazaniu lekarza. Mogą sięgnąć po nią chory na padaczkę lekoodporną, choroby nowotworowe czy stwardnienie rozsiane. Specyfik ma służyć uśmierzeniu chorym bólu.Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  4. Ile zarabia kasjer w Lidlu? Sieć dała właśnie duże podwyżki
  5. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Fakt Następny artykuł